Šī ideja radusies, secinot, ka Latvija savu nacionālo simbolu izmantošanā un izcelšanā uz kopējā pasaules valstu fona ir ļoti ieturēta un pat pieticīga. Citviet monumentāli nacionālie karogi tiek izvietoti sabiedriski nozīmīgās un redzamās pilsētu vietās, padarot tos par ikdienas vides sastāvdaļu. Diena ir pārliecinājusies, ka, piemēram, Tadžikistānas galvaspilsētas Dušanbes centrā izvietots milzīgs valsts karogs 165 metrus augstā mastā.
Projekta Latvijas karogs iniciatori ir iecerējuši tā realizācijā iesaistīt ne tikai ekspertus, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, bet arī visu Latvijas sabiedrību, aicinot izvēlēties visvairāk piemērotās vietas Rīgā un Latvijas reģionu novadu centros monumentālu karogu izvietošanai. Rīgā karoga izmērs provizoriski varētu būt 20 x 10 metru, savukārt karoga masts būtu 60 metru augstumā, lai tas sniegtos pāri Rīgas jumtu korēm un simboliski apvītu Latviju. Salīdzinājumā Brīvības piemineklis ir 42 metrus augsts, savukārt Radisson Blu Hotel Latvija celtne - 82 metrus augsta.
Eksperti kā visvairāk piemērotās vietas monumentālajam karogam Rīgā min kādreizējo Ļeņina pieminekļa vietu (Brīvības un Elizabetes ielas krustceles), AB dambja spici un skvēru pie Daugavas, Saules akmens tuvumā. Tomēr, lai izšķirtos par labāko, jau drīzumā tiks organizētas konsultatīvās tikšanās ar arhitektiem un pilsētu plānošanas ekspertiem, savukārt pēc tam uzsākta iedzīvotāju viedokļa noskaidrošana ar interaktīvu balsošanu.
Laika gaitā monumentālie Latvijas karogi varētu tikt izvietoti visās lielākajās pilsētās Latvijā. Projekta realizācijai plānots piesaistīt privāto ziedotāju finanšu līdzekļus.