Kvalifikācijas sacensības maija vidū tiks izspēlētas divos turnīros Polijā un Slovēnijā. Bez šo abu valstu komandām Latvijas pretinieks būs arī pirmās kvalifikācijas kārtas veiksminieks. Tajā «piedāvājums» ir gana krāšņs - no sīkstajiem dienvidniekiem maķedoniešiem, azerbaidžāņiem un gruzīniem līdz ziemeļniekiem zviedriem. Grupas uzvarētājs nodrošinās dalību finālturnīrā, bet otrās vietas ieguvējs turpinās cīņu izšķirošajā trešajā kvalifikācijas kārtā, un jau šobrīd ir skaidrs, ka cīņa būs ļoti sarežģīta.
Diemžēl šajā kvalifikācijas ciklā Latvijas valstsvienībai nāksies iztikt bez plecu traumējušā pēdējo gadu komandas līdera Gundara Celitāna. Ja pērn diagonāles pozīcijā treneriem nācās izšķirties starp viņu un perspektīvo Hermanu Egleskalnu, tad šoreiz komanda teju palika bez abiem, jo 23 gadus vecais Egleskalns ir nobriedis izmēģināt spēkus pludmales volejbolā un rudenī deva jāvārdu olimpietim Mārtiņam Pļaviņam. Pēc ilgām debatēm gan izdevies panākt kompromisu, kā rezultātā Egleskalns varēs palīdzēt valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijā, bet pēc tam pabeigs pludmales volejbola sezonu kopā ar Pļaviņu, novērtējot šādas savienības izredzes cīnīties par ceļazīmi uz 2016. gada olimpiskajām spēlēm.
Egleskals gan joprojām ir aizņemts pamatdarbā Francijas klubā Chaumont, ko pārstāv arī cēlājs Deniss Petrovs, un abi, ļoti iespējams, izlasei pievienosies tikai aprīļa beigās. Šobrīd treniņos jādomā, kā pilnvērtīgi gatavoties bez cēlāju palīdzības. Tāpat jāmeklē rezerves pirmā tempa uzbrucēja postenī, jo ceļgala tīrīšanas operācija ieplānota Jānim Vāveram. Nav skaidrs, vai viņš pagūs atgriezties ierindā līdz kvalifikācijas spēļu sākumam, tāpēc treneri novērtē potenciālo viņa aizstājēju Pētera Aukmaņa (Biolars/Jelgava) un Toma Švāna (Daugavpils Universitāte) gatavību.
No «ārzemniekiem» šobrīd treniņos piedalās tikai Ansis Medenis (Saimaa Volley, Somija), taču pamazām komandai vajadzētu pievienoties arī pārējiem kandidātiem.