Ģenerālprokurors trešdien runā prokuratūras gada pārskata sanāksmē atzina, ka, izanalizējot 2011. gadā pasludinātos septiņus spriedumus, ar kuriem par noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizāciju lielā apmērā notiesātas kopā 10 personas, secināts, ka nevienam nav piespriesta reāla brīvības atņemšana. Atmazgātās summas šajās lietās svārstās no 40 000 līdz 936 000 latu. Piemēram, trīs personas par 936 000 latu atmazgāšanu, izmantojot ļoti sarežģītu shēmu, saņēma nosacītu cietumsodu, un viņām arī nebija ko konfiscēt.
«Līdz ar to valsts pakratījusi pirkstu, iztērējusi milzīgu naudas apmēru, lai izmeklētu to, kas ir beidzies faktiski ne ar ko,» sacīja Ē. Kalnmeiers, «metot akmeni prokuroru dārziņā»: «Šis piemērs liecina par to, ka tiesnešiem un prokuroriem ne tuvu nav izpratnes par šā nozieguma bīstamību un kādu kaitējumu tas nodara valsts budžetam.»
Pērn konstatētas vairāk nekā 50 noziedzīgās shēmas naudas atmazgāšanā, un pērn būtiski pieaudzis to konstatēto noziedzīgo nodarījumu skaits, kur atmazgājamā summa pārsniedz vienu miljonu latu. Tas ir satraucošs rādītājs, kas liecinot, ka shēmas tiek veidotas arvien rūpīgāk un pārdomātāk, iesaistot arvien lielāku skaitu personu. Šādās shēmās parasti tiek piesaistīti 20-50 uzņēmumu, kuri izvēlas noziedzīgā ceļā atmazgāt savus naudas līdzekļus. Pērn reģistrēti 154 noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas noziegumi, savukārt gadu iepriekš - 149. BNS