Vispirms pētījuma dalībniekiem tika lūgts novērtēt savu miegu. Vīrieši apgalvoja, ka viņu miega ilgums naktī ir septiņas stundas, bet pēc miega mērījumiem izrādījās, ka tas ir sešas stundas un 40 minūtes. Sievietes bija aprēķinājušas, ka naktīs guļ sešas stundas un 47 minūtes, bet patiesībā viņas gulēja sešas stundas un 56 minūtes. Tātad sievietes guļ par 16 minūtēm ilgāk nekā vīrieši. Turklāt viņām naktsmiers ir mazāk saraustīts.
Eksperti skaidro, ka novecojot vīrieši daudz ātrāk nekā sievietes zaudē miega kvalitāti. To, kļūstot vecākiem, iespaido arī kaites, kas kļūst aktuālas tikai vecumā, piemēram, sāpes un vajadzība naktī apmeklēt tualeti.
Miega ilgumu un kvalitāti nosaka arī tas, vai dalībnieki lieto miega zāles un alkoholu. Pēc pētījuma datiem, ar miega zālēm vairāk aizraujas sievietes (14,9%) nekā vīrieši (6,1%). Savukārt vīriešu vidū vairāk izplatīta alkohola lietošana. Turklāt alkohols miegu saīsina.
Miega eksperti pētījuma dalībnieku atšķirību starp miega subjektīvo un objektīvo vērtējumu skaidro nevis ar to, ka sievietes, iespējams, vairāk sūdzas nekā vīrieši, bet vaina ir tā, ka vīrieši pārvērtē sava miega ilgumu. Veselības eksperti vīriešiem iesaka izvērtēt iespējas, kā uzlabot sava miega kvalitāti.