Senāk Sezārija dziedāja pārsvarā mornu - Kaboverdes blūzu, melanholisku, smeldzīgu tropisko romanci, kas izrādījusies ļoti tuva un saprotama Rietumu auditorijai. Morna ir lēna un liriska dziesma un deja, tā ir portugāļu fado, kā arī dažu Brazīlijas un Angolas mūzikas žanru radiniece. Mornā ir svarīgs poētiskais teksts - galvenokārt par mīlas ilgām un dzimto zemi.
Diskā Nha Sentimento ir tikai trīs izteiktas mornas - Vento de Sueste, Sentimento un Mam'Bia E So Mi, turklāt šajās dziesmās Sezārijas grupai piespēlē Kairas stīgu orķestris un atgādina, ka mornas saknes meklējamas arī arābu mūzikā. Pārējās vienpadsmit kompozīcijas ir koladeiras - tas ir jutekliskas afrikāņu deju mūzikas virziens, kuram raksturīgs intensīvi seksīgs ritms. Šī mūzika parasti tiek atskaņota vēlu vakarā, kad atmosfēra bārā ir tik karsta, ka dejotāji vairs nespēj pretoties kārdinājumam un vēlas berzēties viens gar otru - dejā viņi «pielīmējas» viens otram (vārds cola portugāļu valodā - līme). Pat jautras melodijas S.Evora piepilda ar savām atlantiskajām skumjām un nolemtības noskaņām: dejojiet, dejojiet, bet labi nebūs. Šodien sirds priecājas, rīt tā būs salauzta. Laime ir pārejoša parādība, vilšanās un izmisums nekad nav tālu, un patiesībā tās ir tikpat skaistas cilvēciskas jūtas.
Sezārijai Evorai ir 68 gadi, taču viņas balsī nav saklausāmas vecuma pazīmes - šī balss joprojām spēj radīt maģisku atmosfēru gan koncertā, gan ierakstā. Dziedātājas mūzika būtībā ir vienveidīga, lai gan dažādos Sezārijas albumos to izdaiļo Brazīlijas un Kubas, Eiropas un Āfrikas akcenti, arī uz skatuves S.Evora uzvedas atsvešināti un atturīgi - viņa nepārkāpj iekšējo emocionālo barjeru, lai aktieriski raudātu vai priecātos kopā ar publiku. Sezārijai ir citas jūtu «kategorijas», viņa joprojām ir interesanta, jo neatdod sevi visu, neatklāj visus noslēpumus. Klausīties Evoru, mīlēt viņu nozīmē ko vairāk, nekā vienkārši interesēties par afrikāņu folkloru - viņa intriģē ar savu dzīvesstāstu, šarmu, gudrību.
«Esmu dzimusi nabadzīgā valstī. Es biju nabadzīga un visu dzīvi iztiku ar to, kas man bija. Es netērēju vairāk, kā man bija. Taču Kaboverde nav vienīgā vieta, kur cilvēki dzīvo nabadzībā. Patlaban es strādāju un redzu sava darba augļus, tagad man ir nauda, bet es neesmu mainījusies,» saka S.Evora. Kaboverdes krogos viņa dziedāja kopš jaunības (pirms gada izdots S.Evoras agrīno ierakstu apkopojums Radio Mindelo). Starptautisko karjeru sāka 1988.gadā Francijā, pēc četriem gadiem līdz ar albuma Miss Perfumado iznākšanu guva fantastiskus panākumus un kļuva par pirmā ešelona world music zvaigzni. Viņu dēvē par Kaboverdes Edīti Piafu un Billiju Holideju, pie viņas ģērbtuves drūzmējas fani - Madonna, Rikijs Mārtins, Deivids Bērns un Vilems Defo. Šis troksnis Sezāriju atstāj vienaldzīgu. «Vai Eiropa mani pārsteidza? Nē. Vai mani satrieca Amerikas grandiozums un dzīves temps? Nē.» Sezārija ir laimīga, ka var atbalstīt visus radiniekus un dažkārt palutināt sevi - viņa dievina šopingu (dārglietas!) un manikīru.