«Ja Siemens ir informācija, kas ir noderīga ASV nacionālajām interesēm, viņi ievāks šo informāciju pat tad, ja tai nav nekāda sakara ar valsts drošību,» E. Snoudens uzsvēra savā pirmajā intervijā, ko viņš sniedzis televīzijai kopš aizbēga uz Krieviju.
E. Snoudens arī norādīja, ka amerikāņi varētu būt izspiegojuši ne vien Vācijas kancleres Angelas Merkeles, bet arī citu augsta ranga valsts amatpersonu mobilos tālruņus.
ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes bijušais analītiķis arī norādīja, ka izjūt nopietnus draudus savai dzīvībai. «Joprojām esmu dzīvs un spēju labi gulēt, jo tas, ko izdarīju, bija pareizi.» E. Snoudens jūnijā medijiem atklāja, ka ir atbildīgs par slepenas informācijas noplūdināšanu.
E. Snoudena paziņojums, ka amerikāņi veic rūpniecisko spiegošanu, seko neilgi pēc laikraksta The New York Times publikācijas par to, ka NSA ievietojusi aptuveni 100 tūkstošos datoru visā pasaulē programmatūru, kas ļauj veikt to novērošanu. Slepenā tehnoloģija ļaujot piekļūt arī tādiem datoriem, ko citas valstis mēģinājušas pasargāt no izspiegošanas vai kiberuzbrukumiem.