PB uzskata, ka pašvaldībām šogad paredzētā dotācija 48,6 miljonu latu apmērā speciālajām izglītības iestādēm ir pārmērīga, kas pārsniedz kopējo augstākās izglītības budžetu. «Turklāt pati pieeja nošķirt skolēnus ar īpašām vajadzībām atsevišķās iestādēs ir pretrunā ar pasaules tendenci, kas vērsta uz skolēnu ar īpašām vajadzībām integrēšanu sabiedrībā,» par PB ziņojumā teikto raksta LETA.
Ja sekotu PB ieteikumiem taupīt uz sporta programmām, kam valsts šogad atvēlējusi 14 miljonus latu, bez darba Latvijā paliktu 1350 kvalificēti bērnu sporta treneri, bet 25 000 Latvijas bērnu būtu liegta iespēja iesaistīties treniņnodarbībās, vēsta BNS. Būtu jāslēdz arī Latvijas Olimpiskā vienība, kas atbild par labāko sportistu sagatavošanu olimpiskajām spēlēm. Apdraudēta būtu arī valstsvienību dalība čempionātos.
Tāpat PB ieteikusi pārtraukt finansēt Siguldas kamaniņu un bobsleja trasi un teju vēl divus desmitus sporta bāzu. PB uzskata, ka 3,2 miljonus latu varētu ietaupīt, atsakoties dotēt sporta skolu uzturēšanu, un 30 miljonus latu - pārtraucot valsts uzņemtās saistības par aizdevumu segšanu valsts galvotajiem kredītiem reģionālo olimpisko centru tapšanā, vēsta BNS.
Ceturtdien, tiekoties ar PB pārstāvjiem, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS) norādījusi, ka turpmāks līdzekļu samazinājums Izglītības un zinātnes ministrijas paspārnē esošajās jomās, viņasprāt, nav pieļaujams, Dienai sacīja ministres pārstāve Agnese Korbe.
PB, kuras misija šonedēļ uzturas Latvijā, rosinājusi taupības pasākumus arī veselības, sociālajā jomā un publiskajā pārvaldē, kas līdzīgi kā martā sabiedrībā plaši apspriestie sākotnējie ieteikumi paredzot izdevumu samazināšanu simts miljonu latu apmērā. Ieteikumi, kam noteikts ierobežotas pieejamības statuss, valsts iestādēs kopā ar PB ekspertiem tiek aktīvi apspriesti. Rekomendāciju gala dokumentu PB iesniegšot jūlija sākumā.