Diena jau vēstīja, ka jautājums par ST tiesneša izdošanu kriminālvajāšanai likumos ir noregulēts pretrunīgi - Satversmes tiesas likums nosaka, ka par to lemj tikai ST, bet Kriminālprocesa likums - ka tikai Saeima. Līdz ar to tika prognozēts, ka par šo jautājumu nāksies lemt gan ST, gan parlamentam. Tomēr tika pieļauta arī iespēja, ka ST var nolemt, ka Saeimas balsojums nemaz nav vajadzīgs.
Šajā gadījumā tādu viedokli ST arī paudusi, tomēr prokuratūra gaidīs atbildi arī no Saeimas - vai nu balsojuma par izdošanu rezultātus, vai arī skaidrojumu, kādēļ šāds balsojums nav nepieciešams, jo strīdīgā Kriminālprocesa likuma norma joprojām ir spēkā, skaidroja prokuratūras pārstāve Laura Pakalne. Kā noprotams no politiķu stāstītā, Saeimas juristi šobrīd sliecas piekrist ST viedoklim.
V. Muižniecei draud apsūdzības dienesta viltojuma izdarīšanā - viņa, būdama 9. Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja (tolaik TP), iespējams, viltojusi sēdes protokolu, tādējādi apstādinot Krimināllikuma grozījumu virzību, kas paredzētu bargus sodus par partiju finansēšanas pārkāpumiem. Pati V. Muižniece LETA jau norādījusi, ka tagad gaidīs gala lēmumu, un uzskata, ka pēc tā varēšot atgriezties darbā ST. Ņemot vērā, ka šobrīd viņa no tiesneša pienākumu pildīšanas atstatīta, bet tiesāšanās ar apelācijām var ieilgt, ļoti iespējams, ka ST vēl vairākus gadus turpina darboties tikai sešu tiesnešu sastāvā.
Pirms izskanēja, ka Saeimas balsojums nebūs vajadzīgs, Diena jau paguva noskaidrot, ka V. Muižniece, visticamāk, tik un tā tiktu izdota - savas frakcijas balsojumu «par» lielā vienprātībā solīja vadoši politiķi no visām 11. Saeimā ievēlētajām partijām.