Skarbie mājinieki
Jau spēles laikā Ēvrebē bija spiests uzklausīt Chelsea futbolistu protestus. Viņuprāt, soda laukumā neatļauti tika kavēts Maludā un Drogbā, bumba pa roku trāpīja Pikē un Eto... Mājinieki pieprasīja 11 m soda sitienus.
Chelsea galvenais treneris Gūss Hidinks izteicies, ka tik sliktu tiesāšanu neesot redzējis. Mājinieku kapteinis Džons Terijs piebalsoja: «Vismaz četras rupjas kļūdas mums par sliktu...» Vēl skaļāks bijis Chelsea aizsargs Žozē Bosingva: «Tiesnesis bija uzpirkts. Grūti pateikt - viņš ir tiesnesis vai krāpnieks. Trūkst vārdu, lai aprakstītu šo cilvēku.» Didjē Drogbā TV kameru priekšā pēc spēles Ēvrebē veltīja lamuvārdus. Brīdi vēlāk ceļā uz ģērbtuvēm viņš esot pacēlis roku pret tiesneša palīgu.
Tiesneši klusē
Ēvrebē (42), kuram šī bija 21.spēle UEFA Čempionu līgas galvenā arbitra postenī, aizliegts publiski izteikties.
Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, kurš bija šīs spēles delegāts un atbildīgais par drošību, atskaitē fiksējis Drogbā agresīvo rīcību tunelī un pēc spēles zālienā izmestās pudeles. Stadionā citi incidenti neesot fiksēti. Īpašā uzraudzībā tiesneši esot pavadīti ne tikai ārā no stadiona, bet arī līdz lidostai.
LFF Tiesnešu komitejas loceklis Ādolfs Supe nevēlējās komentēt tiesāšanas kvalitāti, vien piebilda: «Šī nebija tiesneša veiksmīgākā spēle.»
Viesu veiksme
Barcelona pārstāvji visi kā viens pauduši sajūsmu par uzvaru divu spēļu summā, ko garantēja viesos gūtie vārti, bet neviens nerunāja par tiesnešu lēmumiem. Arī viņiem būtu pamats, jo spēles 66.minūtē par pārkāpumu pret Drogbā sarkano kartīti parādīja Barcelona aizsargam Ērikam Abidālam, atstājot viesus mazākumā.
Barcelona galvenais treneris Hoseps Gvardiola: «Biju gaidījis, ka Chelsea vairāk uzbruks. Tā nenotika, un tas sagādāja lielas grūtības. Kad palikām mazākumā, Chelsea pretuzbrukumi kļuva vēl bīstamāki. Tomēr ticēju, ka varam izglābties.» 38 gadus vecais Gvardiola kļuvis par jaunāko treneri, kurš jau pirmajā sezonā komandu spējis ievest finālā.
Ceļš gan bija gaužām grūts. Līdzīgi kā pirmajā pusfināla spēlē, arī Londonā Chelsea vispirms uzcēla pamatīgu aizsardzības mūri. Devītajā minūtē mājinieku pussargs Mišels Esjēns ar lielisku sitienu pa lidojošu bumbu «pabāza» to zem pārliktņa (1:0) un mājinieki vēl vairāk iesēdās aizsardzībā. Tās uzlaušana Barcelona neveicās - 90 minūtēs neviens sitiens netrāpīja Petra Čeha sargāto vārtu rāmī.
Chelsea raustīja viesu aizsardzību ar ātriem pretuzbrukumiem, pēc kuriem radās lielais vairākums strīdīgo epizožu. Tomēr «futbola dievam» mājinieku pārliekā piesardzība nepatika un Andress Injesta kompensācijas laikā sita neatvairāmi.