Līdz 27. aprīlim var pieteikt talkošanas vietu un sazināties ar pašvaldības koordinatoru, lai vienotos par maisu saņemšanu. Šobrīd pieteiktas jau 778 talkošanas vietas, turklāt šāgada tendence ir pieteikties ģimenēm, nevis uzņēmumiem. Talkas dienā par atkritumiem poligoni neprasīs naudu, iekasēs tikai dabas resursu nodokli, un pašvaldības organizēs atkritumu izvešanu. Loģistikas uzņēmums DHL Latvia ir uzsācis Lielās talkas atkritumu maisu izvadāšanu 118 Latvijas pašvaldībām. Kopumā šogad talkai iegādāti 750 000 maisu ar aprēķinu, lai vidēji vienam talciniekam tiktu četri bezmaksas maisi. Tomēr nevajadzētu pieļaut iepriekšējo gadu kļūdas, kad cilvēki neizmantoja Lielās talkas īpašos maisus, bet citus maisus un bez saskaņošanas ar koordinatoru nolika tos ceļa malā. Šādu atkritumu bezmaksas izvešana nav paredzēta. Lai īpašie talkas maisi būtu pamanāmi, tie šogad būs spilgti dzelteni.
«Piesakieties, nedariet kaut ko klusībā un tad nevainojiet, ka jums nav palīdzējuši,» rosina Lielās talkas izglītības programmas vadītāja Ilze Aizsilniece. Viņa cer, ka drīzā nākotnē vairs nevajadzēs tik daudz vākt atkritumus, bet talkotāji varēs nodarboties ar pagalmu labiekārtošanu un šī programma kļūs plašāka. «Talkojot mēs sapratīsim, ka nedzīvojam lielā zemē, mūsu nav daudz un mēs esam līdzatbildīgi par to, kas notiek mūsu sabiedrībā. Piemēslojums tik ātri neatjaunojas - Klapkalnciemā, kad pirmo reizi 2005. gadā rīkojām talku, bija milzīga izgāztuve pie jūras, ļoti daudz atkritumu daudzu gadu laikā sakrājušies, tad tagad jūras krastā atkritumu vairs nav. Arī pašvaldība ar daudz lielāku atbildību katru vasaru seko līdzi tam, kas notiek jūras krastā, un cenšas kārtību saglabāt,» pieredzē dalās I. Aizsilniece.
Šogad Stādu audzētāju biedrība dalīs atlaižu kuponus ģimenēm ar bērniem stādu iegādei daudzās Latvijas stādu audzētavās, lai katram bērnam un jaunietim kopā ar savu ģimeni būtu iespēja iestādīt savu koku vai citu augu skaistai nākotnei. Kuponus varēs izlietot jau Latvijas Stādu parādē, kas notiks Siguldā, Svētku laukumā 30. aprīlī un 1. maijā.
Šogad notika arī akcija Nāc talkā Latvijai!, ikvienam bija iespēja atbildēt uz desmit āķīgiem jautājumiem par vidi, kā arī interaktīvā kartē atzīmēt kādu piesārņotu un arī skaistu vietu Latvijas dabā. Kopumā akcijā piedalījušies 73 dalībnieki, tajā skaitā vairāku skolu un uzņēmumu komandas. Šī konkursa ietvaros tika izveidota piesārņoto un skaisto vietu karte, kas būtiski palīdz talkas organizatoriem apzināt norises vietas.