Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Tiesībsarga biroja arodbiedrības 26 darbinieki nosūtīja vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, norādot, ka R.Apsīša turpmāka atrašanās amatā nepārprotami kavēs ombuda institūcijas attīstību un graus tās autoritāti.
Aci pret aci R.Apsītis ar darbiniekiem, kuri parakstījuši vēstuli, tiksies otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā. «Mēs neesam institūcija, kas iejaucas kādas iestādes iekšējās problēmās. (..) Taču tās ir guvušas plašu sabiedrības rezonansi. Mēs ļausim viņiem runāt, uzklausīsim viņu problēmas un viedokļus un skatīsimies, kā panākt konstruktīvu darbību,» saka komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (JL). Pagaidām vēl tiesībsargs ir atvaļinājumā, 16.jūlijā viņš plāno ar pārskatu par Tiesībsarga biroja darbu 2008.gadā iepazīstināt deputātus Saeimas sēdē.
Vēstulē Tiesībsarga biroja darbinieki rakstīja, ka birojā tiek izšķērdēti valsts budžeta līdzekļi, darbinieki netiek uzklausīti, tiesībsargam un viņa padomniecei juridiskajos jautājumos Velgai Slaidiņai esot apšaubāma kompetence cilvēktiesību jautājumos. Arī vērsa uzmanību uz to, ka ar biroju nesaistītas personas iejaucas lēmumu pieņemšanā un notiek izrēķināšanās ar darbiniekiem. R.Apsītis šiem apgalvojumiem nevarot piekrist.
Uz jautājumu, kā plāno atrisināt konfliktsituāciju ar darbiniekiem, kuri apšaubījuši viņa kompetenci cilvēktiesību jautājumos, R.Apsītis atbild: «Organizēšu biroja darbu ar tiem resursiem, kas ir manā rīcībā. Lai pildītu likumu.» Jautāts, kā turpinās darbu, ja vēstules parakstītāji faktiski pauduši viņam neuzticību, R.Apsītis norāda: «Uzticību vai neuzticību tiesībsargam izsaka Saeima. Nezinu, par kuriem darbiniekiem runājat, bet katrs pats tiesīgs izvēlēties, kur izmantot savas zināšanas un pieredzi. Šķirties no labiem ekspertiem būtu žēl, jo to sagatavošana prasa laiku.»