Komandu sadalījums divās apakšgrupās Latvijai ir šķietami izdevīgs. Protams, elitē vāju komandu nav, taču pārvarēt Šveices un Vācijas barjeru nav nemaz tik nereāli. Ar divām uzvarām vajadzētu pietikt, lai grupā ieņemtu trešo vietu un izpildītu LHF uzdevumu - iekļūtu labāko sešniekā. Vēl grupā būs jāspēlē ar Krieviju un Zviedriju. Otrā grupā četras komandas ir ļoti spēcīgas - ASV, Kanāda, Somija un Čehija -, piektā ir Dānija.
Pirmajā posmā komandas grupās izspēlēs vienu apli. Grupu uzvarētāji ar pirmo piegājienu iekļūs pusfinālā. Otro un trešo vietu ieguvēji spēlēs ceturtdaļfinālu. Ceturtās un piektās vietas savā starpā izspēlēs vienu apli, lai noskaidrotu, kuras divas komandas eliti atstās.
Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs pirms izbraukšanas uz Čehiju norādīja uz komandas plusiem un mīnusiem, kā arī atklāja, ka pagaidām esot gaužām skopa informācija par pretiniekiem. «Vārtsargi un uzbrucēji 1994. gadā dzimušo komandā patiešām ir labi, turpretī neviens no aizsargiem nespēlē augstā līmenī. Mums ir zināma Krievijas izlase, jo visi spēlē MHL A grupā. Ceram arī iegūt disku ar Krievijas un Dānijas spēles ierakstu. Par Šveici, Vāciju un Zviedriju neko nezinām. Informāciju ievāksim uz vietas.»
Pirmais vārtsargs Elvis Merzļikins spēlēja U-20 čempionātā vienu spēli pret Krieviju (0:14). U-20 PČ pieredze ir arī uzbrucējiem Teodoram Bļugeram, Robertam Lipsbergam un Ņikitam Jevpalovam. Latvijas U-18 izlasei nevarēs palīdzēt potenciālais līderis Zemgus Girgensons, kuru neatbrīvoja Amerikas junioru līgas USHL kluba Dubjūkas Fighting Saints vadītāji.
Latvijas U-18 izlasei vēl ne reizi nav izdevies nosargāt vietu hokeja elitē. Divas reizes - 2007. gadā Raumā (Somija) un 2010. gadā Minskā (Baltkrievija) - Latvijas juniori līdz 18 gadu vecumam spēlēja augstākajā grupā un abas reizes noslīdēja uz leju - uz 1. divīziju. Augstākais lidojums bija 2010. gadā, kad Leonīda Beresņeva vadībā U-18 izlase ieņēma 9. vietu.