Šis piemērs precīzi ilustrē sūdzības, ko Dienai nācies dzirdēt no dažādu pašvaldību pārstāvjiem saistībā ar iepirkumu problemātiku - bieži vien uzvar lētākais piedāvājums, īsti netiek padomāts, vai tas ir arī piemērotākais, tāpat problēmas nereti esot arī ar garantijas darbiem, jo esot uzņēmumi, kas pēc objekta nodošanas dodas maksātnespējā.
Water Ser gan centīšoties atjaunot savu darbu pilnībā, arī no atbildības neizvairās. A. Purgs sola, ka Valkas pašvaldībai neesot jāsatraucas, pat ja garantijas laikā kaut kas gadīšoties nodotajā objektā, piemēram, nosēdīsies asfalts, jo Eiropas projektos vienmēr ir bankas garantija: «Ir divi varianti - vai nu darbus veiksim mēs, vai arī ar garantijas vēstuli no bankas, un tad banka dabūs naudu no mums.»
Valkas mērs Kārlis Albergs (LZS) komentē: «Ar zināmu piepūli un piespiešanos pabeidzām un nodevām ekspluatācijā notekūdeņu attīrīšanas iekārtas normālā kvalitātē, un tās strādā.» Viņš gan uzsver, ka citas pašvaldības arī iekritušas ar ūdenssaimniecības labiekārtošanu, arī kad to darījušas citas firmas.
Tikmēr nopietnākas galvassāpes bijušas Ķekavai, kur aizpērn sabrukušas metāla daļas trīs miljonu latu vērtā sūkņu stacijā. Strīds starp būvnieku Water Ser un pašvaldības SIA Ķekavas nami jau krietni ilgi ir tiesā. Ķekavnieki uzskata, ka darbos nav izmantots īstais metāls, bet Water Ser domājot, ka pie vainas bijis tas, ka iekārtas netikušas ekspluatētas īsti pareizi un kanalizācijai pieslēgta arī putnu fabrika. A. Purgs atgādina, ka bijusi bankas garantija un problēma tika novērsta. Viņa ieskatā no pašvaldības puses tas izskatās «neglīti». Savukārt Ķekavas namu valdes priekšsēdētājs Ēriks Linters cer, ka otrās instances tiesa lietu tiešām vērtēšot pēc būtības.
Savukārt Valkas mērs Ķekavas gadījumu atzīst par nesaprotamu: «Neesmu tur klāt bijis. Vajadzētu pataustīt, kas tās par caurulēm. Kaut kā nepieļauju, ka varētu sarūsēt putna spalvu dēļ.» Viņš gan uzsver, ka Valkas projektā viss atbilstot sertifikātiem. Darbu kvalitātes risku novēršana esot ļoti sarežģīta, bet K. Albergs uzsver, ka tādēļ arī pašvaldība ir pieņēmusi darbā būvinženieri, kurš uzrauga un kontrolē darbu norisi. Viņš norāda, ka domei veiksmīgi izdevies noorganizēt būvdarbu veikšanu ziemā, bet to nodošanu un pārbaudi vasarā, kad visu iespējams ieraudzīt daudz vieglāk. Runājot par lētāko projektu uzvaru konkursos, K. Albergs saka: «Tā ir mūžīgā problēma, bet tāpēc jau jāmāk uztaisīt to iepirkumu, nevis tā, lai vinnētu mans draugs, bet tā, lai tas lētākais uztaisītu tā, lai nerūsē.»