Prezidents uzsvēra, ka plāns paredz arī amnestiju separātistu kaujiniekiem, kuri noliks ieročus, kā arī pastiprinātu Ukrainas robežas ar Krieviju apsargāšanu. Uguns pārtraukšana tikšot izsludināta uz konkrētu ierobežotu laiku. Uzreiz pēc tam esot svarīgi saņemt visu Donbasa reģiona konfliktā iesaistīto pušu atbalstu miera plānam un jāveic nelikumīgo bruņoto formējumu atbruņošana.
«No savas puses piedāvāsim amnestiju tiem, kuri noliks ieročus un nav pastrādājuši smagus noziegumus. Es piedāvāšu koridoru, pa kuru algotņi no Krievijas bez ieročiem varēs pamest mūsu valsti. Ceru, ka tad tūlīt tiks atbrīvoti ķīlnieki, ieņemtās valsts pārvaldes ēkas un garantēta drošība visiem reģiona civiliedzīvotājiem,» teica P. Porošenko.
Svarīga miera plāna sastāvdaļa esot arī konstitūcijas grozījumu projekta iesniegšana varas decentralizācijai, kā arī valsts robežas ar Krieviju slēgšana noziedzīgiem elementiem un bruņojuma pārvietošanai. P. Porošenko uzskata, ka jāizveido 10 kilometru liela buferzona pie robežas, kā arī jāatjauno centrālo Ukrainas TV un radio kanālu darbība Donbasa reģionā.
Aizsardzības ministrs Mihailo Kovaļs paziņoja, ka uguns pārtraukšana varētu tikt izsludināta jau tuvākajās dienās.
Miera plāna realizāciju P. Porošenko otrdienas vakarā pārrunāja arī telefonsarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli. A. Merkelei P. Porošenko teica, ka Ukraina ir gatava parakstīt asociācijas līguma ar Eiropas Savienību ekonomisko sadaļu jau nākamnedēļ Briselē.