Rīgā +16 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Vadošais trio pārtop kvartetā

Atviegloti nopūtās pēc nervu pabojāšanas praktiski uzvarētā spēlē. SMScredit.lv Latvijas futbola virslīgas 16. kārtas centrālajā mačā FK Jelgava viesos izcīnīja svarīgu 3:2 uzvaru pār Skonto.

Skonto komandas ieilgušās problēmas ar centra aizsargu trūkumu mazliet mazināja Vjačeslava Isajeva atgriešanās ierindā. Neraugoties uz to, Rīgas kluba galvenais treneris Tamazs Pertija pieturējās pie spēlēšanas ar trim centra aizsargiem (arī Renārs Rode un Oļegs Timofejevs). Toties rīdziniekiem bija jāiztiek bez vasarā labu sportisko formu ieguvušā uzbrucēja Artūra Karašauska. Savukārt jelgavniekiem joprojām palīdzēt nevarēja līderi Igors Savčenkovs un Artis Lazdiņš, kā arī kapteinis Gints Freimanis.

Situācija turnīra tabulā jelgavniekiem diktēja izvēlēties aktīvu spēles plānu. Zemgales klubs tēmē uz cīņu par Latvijas čempionāta godalgām, jo pērn izcīnīta bronza, tāpēc, tuvojoties sezonas otrajai pusei, bija spiests ķert rokā mazliet atrāvušos līderu trio. Skonto uzvaras gadījumā Jelgava komandu no trešās vietas FK Ventspils šķirtu septiņi punkti, ko tik spraigā čempionātā būtu grūti atspēlēt.

Viesi apņēmīgāk sāka spēli. Sezonu Skonto rindās sākušais pussargs Artūrs Pallo vispirms pabiedēja bijušos komandas biedrus ar tālsitienu, pie labas vārtu gūšanas iespējas jau 4. minūtē tika Jelgavas uzbrucējs Vjačeslavs Suškins, uz kuru zemgalieši lika augstas cerības, piesaistot krievu vasaras transfēru logā. Suškins tiktāl atstājis nesliktu iespaidu: viņš ir ātrs, bezbailīgs divcīņās, labā ziņā nekaunīgs un pieņem interesantus lēmumus ar bumbu un bez tās. Taču pirmos vārtus kluba kreklā uzbrucējs guva vien svētdien, turklāt izdarīja to kuriozā veidā.

Pirmā puslaika izskaņā skontietis Vladislavs Gutkovskis rīdziniekiem dāvāja cerību salmiņu uzvarēt spēlē, panākot 1:2, taču tūdaļ pat šis salmiņš pārtrūka. Gaidot puslaika pārtraukumu, Skonto aizsargi savā starpā saspēlējās, Suškins tikai pielika kāju, lai patraucētu Timofejevam aizspert bumbu tālu uz priekšu, taču sanāca raidīt apaļo priekšmetu pašā vārtu stūrī aptuveni no 25 metru attāluma.

Cik pārsteidzošs bija jelgavnieku trešais vārtu guvums spēlē, tik prognozējami bija pirmie divi: pēc standartsituācijām, kas ir bez izteikta snaipera spēlējošo zemgaliešu trumpis šosezon. Vispirms Mārcis Ošs bija veiklākais pēc Borisa Bogdaškina izpildītā stūra sitiena, bet pēc tam jau pussargs ar skaistu un spēcīgu sitienu no soda laukuma līnijas pārspēja Andreju Pavlovu pēc Oša izpildītā sānu iemetiena.

Citā mačā līdervienība FK Liepāja pārtrauca savu triju neizšķirto sēriju un ar 4:1 sagrāva Jūrmalas Spartaku, kura vadības grožus pārņēmis Aleksandrs Koliņko.

SMScredit.lv virslīgas 16. kārta
Liepāja - Spartaks 4:1 (D. Ikaunieks 6., 35., Hmizs 37., Jurkovskis 81.)
Skonto - Jelgava 2:3 (Gutkovskis 44., Bērenfelds 88. - Ošs 21., Bogdaškins 36., Suškins 45.)