Savukārt Nacionālā apvienība (NA) Visu Latvijai!-TB/LNNK par nākamo ministra kandidātu lems pēc tam, kad savu lēmumu būs pieņēmusi premjere. Pēc koalīcijas pārstāvju sēdes Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks atkārtoja jau B. Brokas iepriekš sacīto, ka ministre nevarēja palikt bez pielaides valdībā, kurā plānots izskatīt ļoti būtiskus jautājumus, piemēram, par banku Citadele, «kur mums ir atšķirīgs viedoklis». NA pārstāvis vēlas būt klāt šādu jautājumu apspriešanā. Joprojām nav arī skaidrības, vai pielaidi saņems vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK), kurš tikai pirmdien pirmo reizi bijis uz interviju SAB.
«Cepuri nost Ģenerālprokuratūras priekšā. Nekāda informācijas noplūde, ko nevarētu teikt par SAB un KNAB, kur tā pa visām vīlēm nāca,» Dienai sacīja NA ģenerālsekretārs Aigars Lūsis. Arī I. Parādnieks žurnālistiem norādīja, ka koalīcijas partneri par B. Brokas pielaidi labu laiku iepriekš bijuši daudz zinošāki nekā NA politiķi. Arī B. Broka iesniegumā Ģenerālprokuratūrai ir uz to norādījusi. L. Straujuma gan šīs aizdomas noraidīja, uzsverot, ka viņa nekādas ziņas no šīm tiesībsargājošajām iestādēm neesot saņēmusi. «Mēs lepojamies ar Baibu, un viņa vēl atgriezīsies, jo pierādīs savu taisnību,» piebilda A. Lūsis. Pēc koalīcijas sēdes arī L. Straujuma un pārējie partneri pozitīvi atsaucās par B. Brokas darbu. Viņa Saeimas vēlēšanās nekandidē. Iepriekš pieļāvusi, ka varētu vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
A. Lūsim, tāpat kā bijušajam tieslietu ministram Gaidim Bērziņam, kurš tagad ir ministrijas parlamentārais sekretārs, jau ir pieredze šīs ministrijas darbā. «Es savu kandidatūru neizvirzīšu,» sacīja A. Lūsis. Līdz vēlēšanām oktobrī ir palikuši tikai daži mēneši. Uz vaicāto, vai nebūtu lietderīgi šī iemesla dēļ ministra amatam nominēt G. Bērziņu, I. Parādnieks atbildēja, ka viņš personīgi tam varētu piekrist, bet lēmumu pieņems valde. A. Lūsis saskata plašākas iespējas - tiklab tas varētu būt nākamais ministra kandidāts pēc vēlēšanām, kurš šajā laikā varētu iestrādāties. Te jāatgādina, ka arī jaunajam ministram vajadzēs saņemt pielaidi, bet SAB varēs šo cilvēku pētīt vairākus mēnešus.
L. Straujuma žurnālistiem atzina, ka bija piemirsusi jauno punktu koalīcijas līgumā, kas liedz viņai ilgāk par nedēļu nepieņemt kāda ministra demisiju. Tas tika ierakstīts pēc iepriekšējās valdības pieredzes, kad tās darbu apgrūtināja tas, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs saglabāja amatu vairākus mēnešus pēc paziņojuma par demisiju. Savukārt bijušais satiksmes ministrs Aivis Ronis amatā vēl uz mēnesi palika pēc toreizējā premjera Valda Dombrovska (Vienotība) lūguma. Šonedēļ premjere L. Straujuma dosies atvaļinājumā un būs tajā līdz 10. augustam. Kopš valdības apstiprināšanas janvārī šīs jau būs trešās pārmaiņas valdībā - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) demisiju premjere pieprasīja pirms 16. marta leģionāru piemiņas dienas gājiena, kurā viņš devās, bet veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība) atkāpās, norādot, ka uz viņu ir izdarīts spiediens.