Ierēdnis televīzijas kanālam Polsat atklājis, ka Aizsardzības ministrijā norisinoties diskusijas, vai Polijai iesaistīties NATO kodolapmaiņas programmā, kas ļauj alianses dalībvalstīm, kuru arsenālā nav kodolieroču, aizņemties tos no ASV. T. Šatkovskis apgalvojis, ka Polija apsver šādu iespēju, lai stiprinātu valsts aizsardzības spējas.
Polijas mediji norāda, ka tā ir pirmā reize kopš valsts uzņemšanas NATO sastāvā 1999. gadā, kad Varšava izrādījusi vēlmi iesaistīties šajā programmā.
28 NATO dalībvalstu vidū ir trīs kodolvalstis - ASV, Lielbritānija un Francija -, bet tikai Savienotās Valstis piedāvājušas savus kodolieročus sabiedrotajiem. Līdz šim NATO kodolapmaiņas programmā iesaistījušās Beļģija, Vācija, Nīderlande, Itālija un Turcija, kas atļāvušas savā teritorijā izvietot amerikāņu kodolieročus. Portāls Meduza.io raksta, ka šajās valstīs izvietotas 150 līdz 240 amerikāņu atombumbas B61.
Raidsabiedrība BBC norāda, ka Polijas vēršanās pie NATO ar lūgumu izvietot tās teritorijā kodolieročus varētu izsaukt negatīvu reakciju Maskavā, jo tai noteikti būtu nopietni iebildumi pret alianses stratēģiskā arsenāla atrašanos Krievijas robežu tuvumā.
Polijas konservatīvā valdība pieprasījusi, lai NATO anulē 1997. gadā ar Krieviju noslēgto vienošanos, kurā alianse apņēmusies neizvietot kodolieročus NATO «jaunajās» dalībvalstīs, arī Polijā.