Savukārt tiem valsts institūciju darbiniekiem, kuru darbs nerada veselības apdraudējumu, veselības apdrošināšanas polišu iegādi varēs apmaksāt no saviem personiskajiem līdzekļiem, skaidro Finanšu ministrijas Valsts sektora darba samaksas politikas nodaļas vadītāja Inga Ošiņa.
Jau oktobrī, kad atklājās, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija saviem darbiniekiem iegādājusies dārgas veselības apdrošināšanas polises, premjers Valdis Dombrovskis (JL) lika ministrijām izvērtēt iespējas lauzt ar apdrošinātājiem noslēgtos līgumus, tomēr pēc tam viņš nolēma neuzstāt, ka veselības apdrošināšanas līgumi būtu jālauž, gan norādot, ka vienošanās, kas noslēgtas vairākus gadus uz priekšu, tomēr netiks turpinātas.
Amatpersonu veselības apdrošināšanas polišu iegāde par valsts līdzekļiem ir tikai viens no jautājumiem, ko skar likums «Par vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēmu». Valdība novembra sākumā jau vienojās, ka augstākā alga Latvijā būs premjeram (1908 lati) un ka vienotajā algu sistēmā neiekļaus centrālo banku, finanšu tirgus uzraugus, skolotājus, augstskolu pasniedzējus un visus valsts un pašvaldību institūcijās strādājošos. Savukārt visiem pašvaldību vadītājiem jau no 2010.gada 1.janvāra būs liegts saņemt lielāku algu nekā premjeram. Toties likums attieksies uz valsts un pašvaldību uzņēmumiem, pret ko jau iebildusi Latvijas Darba devēju konfederācija.
Likumu kopā ar 2010.gada budžetu skatot Saeimā, deputāti tam iesnieguši 219 priekšlikumu, tādēļ valdība pirmdien to skatīja vēlreiz. Tomēr būtiskas izmaiņas salīdzinājumā ar ministru jau nolemto netika pieņemtas, taču diskusijas izvērtās tieši par apdrošināšanu, jo likums bez atalgojuma nosaka arī sociālās garantijas.
Otrdien par likumu diskutēs atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, kam būs jālemj arī par valdošajā koalīcijā esošās Tautas partijas deputātu ierosinājumu šo likumu attiecināt arī uz Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbiniekiem.