Taču Zatlera Reformu partija turpina iebilst pret Zaļo un Zemnieku savienību, savukārt Visu Latvijai!-TB/LNNK paziņoja, ka tā nevar atrasties vienā valdībā ar Saskaņas centru. Tas nozīmē, ka šāds modelis nebūs iespējams.
Kā otru iespēju Vienotības valde piedāvā Zatlera Reformu partijas un Vienotības veidoto valdību, kurām kopā ir 42 balsis un kuras slēdz atsevišķus līgumus ar Saskaņas centru un Visu Latvijai!-TB/LNNK, dodot iespēju abiem politiskajiem spēkiem deleģēt valdībā arī savus ministrus. Kad sestdienas rītā kļuva zināms, ka ZRP kā trešo sadarbības partneri ir izvēlējusies SC, tam sekoja ļoti asi Vienotības līderes S. Āboltiņas paziņojumi, kāpēc šāda sadarbība nav iespējama, - vispirms jau ideoloģisku apsvērumu dēļ, jo tāda koalīcija rada šaubas par iespēju nodrošināt Latvijas attīstību Rietumu virzienā. Taču SC līderi uz to nereaģēja un neatbildēja ar to pašu. Var pieļaut, ka paziņojumi bija vairāk adresēti Vienotības vēlētajam, nevis SC, un tādā gadījumā abu politisko spēku sadarbība kādā valdībā būtu tikai laika jautājums.
Pirmdien pēc valdes sēdes V. Dombrovskis savu vēstījumu sāka, atkārtojot, ka Vienotības valde par labāko uzskata koalīciju ar ZRP un VL-TB/LNNK. Līderi arī norādīja, ka Nacionālā apvienība šajā Saeimā ir dubultojusi pārstāvniecību un 10. Saeimas laikā atbalstījusi Vienotību tiesiskuma jautājumos. Lai izvairītos no parlamentārās krīzes, Vienotība piedāvāja veidot varavīksnes valdību, jo pasaulē ir valstis, kur tā strādājot labi, skaidroja V. Dombrovskis, kuru visi potenciālie partneri redz kā nākamo valdības vadītāju. V. Zatlers pat vairākas reizes uzsvēra, ka ir iespēja izveidot V. Dombrovska trešo valdību, kas būtu labs signāls arī starptautiski, ka Latvija ir gatava turpināt ekonomiskās atveseļošanas plānu, vienlaikus neatstājot opozīcijā partiju, kura ir uzvarējusi vēlēšanās.
Latvijas politikas vēsturē ir gadījumi, ka vēlēšanu uzvarētājs paliek opozīcijā - 90. gadu beigās opozīcijā tika atstāta Tautas partija. Vienotība līdzīgu piedāvājumu par SC un VL-TB/LNNK iekļaušanu vienā valdībā jau izteica pirms gada, kad tika veidota V. Dombrovska otrā valdība. Pēc Vienotības valdes sēdes viens no VL-TB/LNNK līderiem Gaidis Bērziņš Dienai atzina - piedāvājumu iesaistīt vienā valdībā SC un Nacionālo apvienību var uzskatīt «par visai dīvainu, jo mēs jau skaidri esam pateikuši savu nostāju, ka nevar būt diskusiju par atrašanos vienā koalīcijā ar SC». Taču viņš bez apspriešanās valdē nevarēja atbildēt, vai apvienība piekristu strādāt uz atsevišķa līguma pamata. Saskaņas centra līderis Nils Ušakovs ir rezervēts gan pret ideju par varavīksnes valdību, jo, viņaprāt, tāda koalīcija nebūs rīcībspējīga, gan pret otru priekšlikumu, jo koalīcijā visiem partneriem ir jāstrādā ar līdzvērtīgiem nosacījumiem. V. Zatlera viedokli pēc Vienotības valdes sēdes par tās piedāvājumu uzzināt neizdevās. Taču pirmdien no rīta intervijā Latvijas Radio V. Zatlers sacīja, ka ZRP valdes lēmumu «mums var likt mainīt tikai ar tankiem». S. Āboltiņai šķita nepieņemami, ka kāds politiķis varētu lietot šādus izteikumus. Viņa arī atzina, ka valdības kodolu jau tagad veido ZRP un SC. Ir iespaids, ka ZRP un Vienotība nevis tuvinās, bet to attiecības paliek saspīlētākas.
Pirmdien jau bija jūtams, ka Vienotība tomēr nevēlas palikt opozīcijā, bet nevar atrast veidu, kā nenodot savus vēlētājus. S. Āboltiņa vēl pirms vēlēšanām pieļāva iespēju, ka ar SC var sadarboties, turpretim tagad situācija esot mainījusies. Tas esot jautājums par Rietumu vai Austrumu izvēli. Vienotības līdere ir iepazinusies ar SC veidojošās Latvijas Sociālistiskās partijas programmu, kas ir pretrunā ar Vienotības īstenoto ārpolitiku un ekonomiskās attīstības vīziju. N. Ušakovs sacīja, ka valdības deklarāciju varētu parakstīt tikai Jāņa Urbanoviča vadītā partija Saskaņa, kas ir otra SC dalīborganizācija.