Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -7 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Dienas receptes

Laiks mīcīt piparkūku mīklu

Svētdien – Pirmā advente. Šis ir laiks, kad vienas rūpes ir gan tiem, kuri ievēro Baznīcas rituālus, gan tiem, kuri ar Baznīcas notikumiem un kalendāru sevi nesaista. Viena no lietām, ko šajās dienās mājas darām – mīcām pirmo porciju piparkūku mīklai.

Bietes un ziema

Nav piemērotāka brīža, kad gatavot biešu ēdienus, kā sniegotā, aukstā ziemā

Latviskas svētku uzkodas

Valsts svētku nedēļas nogale un veselas trīs brīvdienas, kad var atļauties rāmi pasvinēt un pagatavot kaut ko garšīgu. Šoreiz gan piedāvājumā vairāk uzkodas, nevis pamatēdieni – tie jau tāpat būs galdā, bet, kā saka, vēl kāda garda uzkodiņa nekad netraucē! Lai garšīgi svētki!

Svētku galdam

Receptes 18. novembra svētku vakariņām

Varoņu cienīga ēdienkarte

Šīs nedēļas nogalē ir Lāčplēša diena, kad daudzi dosies rudenīgā pastaigā un noliks svecītes jau ierastajās pilsētu un ciemu vietās. Bet pirms došanās laukā drēgnajā novembra vakarā noteikti vajag kārtīgi paēst, un medījuma gaļa tam būs īsti piemērota – pusdienās sakņu zupa medījuma buljonā, bet līdzi var paņemt buljona pīrādziņus ar gaļu.

Tradīciju variācijas

Sveiciens gada tumšākajā mēnesī, kad svinami arī vairāki Latvijai nozīmīgi svētki! Lai svinības skaistākas, novembrī centīsimies piedāvāt receptes, kas tuvas latvieša garšai. Protams, nekādus pētījumus neesmu veicis, tāpēc tie vienkārši būs ēdieni, kuri lielai daļai jau ir vai pēc pamēģināšanas varētu kļūt tuvi un iemīļoti.

Franču kultūras simbols – bagete

Mana kolēģe mēdz teikt: ja gadās pamosties no rīta svešā viesnīcā bez mazākās sajēgas, kur atrodies, tad atliek vien palūkoties laukā pa logu. Ja redzi ļaudis ar padusē pasistiem pusmetrīgiem maizes stieņiem, tad ir skaidrs, ka esi pamodies Francijā – bagetes tur ir visur. Bet, ja to nav, skaidrs, ka tā nemaz nav Francija, jo šī maize ir daļa no franču identitātes

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide