Ziemassvētku miers apsedzis mīļu un iejūtīgu cilvēku, brīnišķīgu un asprātīgu kolēģi, stratēģisku domātāju un vadītāju, pastāvīgu latviskuma un labākas Latvijas veidotāju. Saņemot sēru vēsti un atskatoties uz B.Rubesa mūžu, neviļus rodas sasauce ar stāstiem par cilvēkiem, kas nu nes Latvijas lepnuma vārdu. Visus viņus vieno tas, ka ģimenes, sabiedrības, Latvijas labā viņi dara vairāk, nekā no viņiem prasa. Viņi ir priekšā, viņi rada un dara, un uzņemas par to atbildību. B.Rubess ir šāds Cilvēks, kas dzīvē izpaudies plašā lietu redzējumā, lielā cilvēcībā un vērtīgā darbīgumā.
B.Rubess atgriezās Latvijā 1992.gadā, kad Saeima viņu ievēlēja par Latvijas Bankas padomes locekli. Viņš bija zināms ar 40 latviešu trimdas kultūrai un jaunatnei veltītiem gadiem un ar ilgu vadītāja pieredzi Volkswagen. B.Rubess ienesa Latvijas Bankā tā laika sabiedrībā trūkstošo demokrātiskas un stratēģiskas vadības un lēmumu pieņemšanas pieeju - vest kopā un izsijāt idejas, lai tās vestu uz mērķi. Tā izrietēja ne tikai no vadības zināšanām, bet sakņojās arī Bruņa raksturā, vēlmē un spējā izprast jebkuru viedokli, rīcību, iejūtībā un koleģialitātē.
Lata monētas zeltā un sudrabā bija B.Rubesa ideja un pēdējo piecpadsmit gadu darbs, par kuru runājot, viņš mēdza citēt K.Skalbi: «Kaļu rotas līgavai, Mīļai, skaistai Latvijai.» Viņš saredzēja, ka skaistā nauda var nest stāstus par Latviju mums pašiem un pasaulei. B.Rubess ir viens no cilvēkiem, kam pateicoties Latvija kļuvusi pazīstama labā nozīmē. Brunis rada brīnišķu veidu, kā saglabāt piemiņu par mīļo sievu Birutu - ar Vītolu fonda starpniecību iedibinot viņas vārdā nosauktu stipendiju Latvijas studentiem. Latvijas tagadne un nākotne ir gaišos Latvijas prātos, to Brunis kolēģiem un citiem mēdza argumentēt tā, ka paliek atmiņā. Un viņa vārdi un darbi sasaucas. Brunis pats saka, ka viss viņa dzīvē noticis brīnumainā kārtā. Paldies tam brīnumam, kas mums deva iespēju strādāt un dzīvot kopā ar Bruni Rubesu!
Kolēģi Latvijas Bankā