Finālspēli labāk sāka serbi, četrās minūtēs iegūstot astoņu punktu pārsvaru, taču, vēlāk par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzītā Kairija Ērvinga precīzo metienu iedvesmoti, ASV basketbolisti spēles turpinājumā satrieca sāncenšus un jau otrās ceturtdaļas vidū dzēsa šaubas par savu pārākumu. 37 punktu pārsvars ir otrais lielākais finālspēļu vēsturē, tāpat kā amerikāņu gūtie 129 punkti. Pārliecinošāku uzvaru 1994. gadā ASV basketbolisti guva pret Krieviju (137:91). Amerikāņi panākuši Dienvidslāviju, kas arī ir pieckārtēja pasaules čempione.
Ērvings finālā guva 26 punktus, turklāt 15 no tiem - pirmās ceturtdaļas beigās, radot lūzumu spēlē. «Šis ir nozīmīgākais panākums manā līdzšinējā dzīvē. Biju daļa no kaut kā lielāka par sevi. Gatavs darīt jebko, ko Treneris K [Kšiževska iesauka ASV] vēlējās,» Īrvings izcēla trenera nozīmi panākuma gūšanā.
Kopš Kšiževskis 2005. gada beigās atkārtoti pārņēma komandas vadību, ASV izlase 53 oficiālās spēlēs guvusi 52 uzvaras, triumfējot 2008. un 2012. gada olimpiskajos turnīros, 2010. gada pasaules un 2009. gada Amerikas čempionātā. «Katrs no tituliem ir īpašs. Lielākā atšķirība ir tā, ka toreiz bija citi spēlētāji, tomēr komandas kultūra ir saglabājusies nemainīga. Spēlētāji to mīlēja. Mums neviens nebija jāpierunā vai jāpērk viņu dalība, viņi paši gribēja būt daļa no komandas,» ar lepnumu par sasniegto pēc turnīra stāstīja Kšiževskis.
ASV izlase par spēcīgāko pasaulē varēs saukties nākamos piecus gadus, jo, «bēgot» no futbola Pasaules kausa, basketbola četrgades cikls «pabīdīts» par gadu uz priekšu, un nākamais finālturnīrs paredzēts 2019. gadā, turklāt tajā paredzēta 32 komandu dalība.