Arī Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītāja Baiba Fromane jau iepriekš Dienai pauda, ka būvkomersantu klasifikācija ir ļoti nepieciešama gan ēnu ekonomikas apkarošanai nozarē, gan arī citu, būtisku un sistemātisku nepilnību novēršanai būvniecībā.
Būvkomersantu klasifikācijas kārtību, kurā noteikti klasifikācijas kritēriji un to piemērošana, izstrādāja EM sadarbībā ar būvniecības nevalstiskajām organizācijām un Latvijas Būvniecības padomi.
Būvkomersantu klasifikācija tiks veikta trīs kritēriju grupās - profesionālās darbības, finansiāli ekonomiskajos, kā arī ilgtspējas kritērijos, skaidro EM pārstāve Elita Rubesa-Voravko un turpina: «Būvuzņēmumiem atkarībā no rezultāta 15 kritēriju vērtējumā tiks piešķirta viena no piecām klasēm, savukārt atkarībā no nodarbināto speciālistu profesionālās darbības sfērām un uzņēmuma realizētajiem projektiem tiks atzīta uzņēmuma kompetence konkrētu būvdarbu veidu veikšanā.»
Paredzēts arī, ka «jaunais publiskā iepirkuma regulējums noteiks prasību būvdarbu iepirkumos iekļaut nosacījumus būvuzņēmuma profesionālajām kompetencēm, pieredzei un minimālajai kvalifikācijas klasei,» uzsver E. Rubesa-Voravko. Iepirkumu uzraudzības biroja dati liecina, ka ik gadu tiek apstrīdēti vidēji 12% visu izsludināto būvdarbu iepirkumu, kas ir augstākais sūdzību īpatsvars iepirkumos. Būvkomersantu klasifikācija atvieglos pretendentu atlasi un samazinās nepamatotas interpretācijas par pretendentu profesionālajām prasmēm, pieredzi, kompetencēm un resursiem, uzskata EM.