). Ja ir izjaukts mikrofloras dabiskais līdzsvars, palielinās risks patogēno infekciju izraisītāju un parazītu izplatībai un slimību attīstībai. Saistībā ar ēdināšanas un turēšanas apstākļu izmaiņām ir jārūpējas par dabiskās zarnu mikrofloras saglabāšanu, jo tai ir galvenā nozīme gremošanas trakta veselības nodrošināšanā. Vairākumā gadījumu diareja nav dzīvībai bīstama. Taču, ja fekālijās parādās asinis, diareja ilgst vairāk nekā diennakti un kļūst aizvien sliktāk, kā arī ja caurejai pievienojas vemšana, apetītes zudums, dzīvnieks strauji zaudē enerģiju, kļūst apātisks vai tam sākas drudzis, viņš steidzami jāved pie veterinārārsta, jo minētie simptomi var norādīt uz nopietnāku saslimšanu.
Pretcaurejas līdzekļus var iedalīt trijās grupās: pirmās ir antibiotikas, ko izraksta veterinārārsts, otrie ir toksīnus abosrbējošie līdzekļi, kas arī pārtrauc pārmērīgo šķidruma zaudēšanu, trešās ir probiotikas - labvēlīgās zarnu baktērijas saturoši līdzekļi. Nezināmas izcelsmes caurejas gadījumā ieteicams sākt ar otrās grupas līdzekļiem, piemēram, propektalīnu (Pro-Pectalin) - pretcaurejas līdzeklis kaķiem un suņiem tabletēs vai gela veidā. Tas uzsūc toksīnus un novērš pastiprināto ūdens izdalīšanos.
Ja caurejas iemesls ir barības maiņa vai zāļu (visbiežāk antibiotiku lietošana), ieteicams kāds no probiotiku preparātiem, piemēram, Florentero (tabletēs vai pastas veidā) - papildbarība suņiem un kaķiem, trušiem, mājas seskiem dabīgās neaizvietojamās zarnu trakta mikrofloras atjaunošanai. Florentero ieteicams lietot diarejas, gremošanas traucējumu, barības un klimata stresa, lielas slodzes, gadalaiku maiņas, saindēšanās, gremošanas trakta infekcijas un parazītisku slimību radītu veselības traucējumu, kā arī atveseļošanās periodā. Diarejas gadījumā noderēs arī Fermactiv - probiotiķis fizioloģiskās zarnu mikrofloras bioloģiskai stabilizēšanai suņiem un kaķiem. Fermactiv sastāvā ir vājpiena pulveris un kalcija karbonāts. Līdzeklis jālieto vismaz 1-2 nedēļas, ja nepieciešams, var pievienot pie barības arī ilgākā laika periodā. Parasti dzīvnieki to lieto labprāt.
Katra mājdzīvnieka īpašnieka aptieciņā noteikti jāatrodas kādam no minētajiem līdzekļiem, lai dzīvniekam var palīdzēt jebkurā diennakts laikā.
Nereti dzīvnieka caurejas gadījumā tiek lietota aktivizētā (melnā) ogle, taču tas ir cilvēku medikaments, nepieciešamības gadījumā dzīvniekiem tas jādod gandrīz vai saujām. Var lietot Smecta, bet arī tās ir cilvēkiem paredzētas zāles, dzīvniekiem labāk lietot veterinārās zāles, jo to iedarbība ir pārbaudīta un prognozējama.