Kopš 2009. gada septembra internetā pieejamo literatūru, audiogrāmatas un video materiālus izmantoja ap 50 000 lasītāju. Ideju foruma vadība joprojām uzskata, ka atļauja publicēt darbus nebija jāprasa, jo tā ir bibliotēka, kas reģistrēta Kultūras ministrijā (KM). Autortiesību speciālisti tam nepiekrīt. Valsts policijas pārstāvja Aigara Bērziņa vienīgā atbilde par ierosinātajām lietām: «Nav publiskojamu jaunumu.» E-bibliotēka plāno jau tuvākajā laikā tomēr atjaunot savu darbību un nepiekrīt piedāvājumiem materiālus izvietot uz serveriem ārvalstīs, turklāt to atbalstot lielākā daļa autoru un visi lietotāji bez izņēmuma.
Līdz serveru izņemšanai e-bibliotēkā bez maksas varēja lasīt vairāk nekā 6000 grāmatu, klausīties vairāk nekā 1600 audiogrāmatu, skatīt ap 400 videoierakstu un aptuveni 900 attēlu. Lietišķās informācijas dienesta (LID) un autoru Aivas Vīksnas, Ingunas Leibus, Initas Apsītes un Ņinas Podvinskas ierosinātajā civillietā tiesa lēma, ka prasība bloķēt visu e-biblioteka.lv domēnu ir nesamērīga ar sabiedrības interesēm, jo, bloķējot visu domēnu, var tikt radīts citu autortiesību subjektu personīgo un mantisko tiesību aizskārums. Līdz tiesas procesa beigām aizliegts saglabāt elektroniskā veidā tikai astoņas grāmatas, kas ir prasītāju darbi. Noraidīta LID prasība Kultūras ministrijai izslēgt e-bibliotēku no bibliotēku reģistra un anulēt bibliotēkas reģistrācijas apliecību. Ideju foruma valdes priekšsēdētājs Edmunds Vanags to sauc par mazu uzvaru, lai arī lietas iztiesāšana pēc būtības vēl priekšā. Kriminālprocess savukārt sākts par autortiesību tīšu pārkāpšanu pēc autora Māra Gruduļa, LID, SIA Andrew Nurnberg Associates Baltic iesnieguma, kā arī Latvijas grāmatizdevēju asociācijas un SIA Apgāds Zvaigzne ABC iesniegumiem. Šīs lietas ietvaros izmeklētāja O. Brinkmane arī pieņēma lēmumu izņemt serverus. «Pašlaik faktiski ir atņemts viss mūsu gandrīz trīs gadu darbs, kā arī izstrādātā programma teju Ls 1 milj. vērtībā, kuru veidojām par privātiem līdzekļiem,» saka E. Vanags.
«Mūsu publicētie autori Hārvardā, Stenforda universitātē un citur ir šokā, ka kaut kas tāds varēja notikt. Šie autori nebija ļāvuši reproducēt grāmatas digitālā formātā, kamēr tās ir komercapritē. Mums nekas cits neatlika kā vērsties ar prasību,» situāciju komentē LID izpilddirektore Aiva Vīksna, kurai kā grāmatas autorei arī netika prasīta atļauja. Vēl asāk pret e-bibliotēku noskaņota apgāda Zvaigzne ABC direktore Vija Kilbloka: «Šie cilvēki ir investējuši ierocī, lai mūs aplaupītu. Nedrīkstam kļūt par upuri, kas solidarizējas ar savu aplaupītāju.»