Arī citi vides stāvokļa indikatori liecina, ka Eiropā saglabājas nopietnas problēmas attieksmē pret dabu. Intensīvas lauksaimniecības un urbanizācijas ietekmē strauji tiek zaudēta bioloģiskā daudzveidība, daudzu valstu iekšējās saldūdens sistēmas atrodas ļoti sliktā stāvokli.
Ir gan konstatētas arī dažas sekmīgas pārmaiņas. Pēdējās divās desmitgadēs ievērojami samazināta piekrastes ūdeņu piesārņošana daudzos reģionos, jo novērsta neattīrītu notekūdeņu ieplūdināšana pludmalēs. Samazināts arī kopējais siltumnīcas efektu izraisošo emisiju apjoms.
Vienlaikus Eiropas Vides aģentūra uzsvērusi - lai gan tādās jomās kā rūpnieciskais piesārņojums, gaisa piesārņojums un atkritumu apsaimniekošana ES panākts ievērojams progress, ilgtermiņa prognozes par nākamajām divām desmitgadēm nav iepriecinošas.
Viena no konstatētajām problēmām ir augsnes erozija. Pētījumā aprakstīts, ka ūdens erozija nelabvēlīgi ietekmējusi 130 miljonu hektāru zemes, kas ir vairāk nekā trīs reizes lielāks apgabals par Vācijas platību.
Lauksaimniecības intensificēšana laika posmā starp 1900. un 2011. gadu izraisījusi lauku putnu skaita samazināšanos par 30%. Vēl uztraucošāka ir tauriņu skaita samazināšanās tajā pašā laika posmā par 50%.