MindNode (iOS, Mac)
Šī aplikācija tev palīdzēs izveidot prāta karti. Prāta karte, domu karte, zirneklītis - sauc, kā gribi, bet doma skaidra. Uzraksti tēmu un sāc attīstīt domu atzarus. Aplikācija ļauj izveidot vizuāli skaistas domu kartes, izmantojot daudz dažādu vizuālu rīku - krāsas, fontus, rāmīšus u. c. Tāpat noderīgas būs plašās datu eksportēšanas iespējas - sākot ar sinhronizēšanu ar Mac datoru, beidzot ar Dropbox sinhronizāciju un eksportēšanu attēla formātā. Aplikācija pārsvarā būs noderīga domātājiem un tiem, kas daudz uzstājas.
Thematic Maps of World (iOS)
Šajā aplikācijā atradīsi īstas kartes - pat tādas, par kādām, iespējams, nekad agrāk nebūsi iedomājies, sākot ar visparastāko pasaules karti, beidzot ar klimata, reliģiju un militārajām kartēm. Kopā septiņu dažādu veidu kartes. Aplikācija var izrādīties noderīga gan ģeogrāfijas, gan vēstures stundās. Arī mājās, TV ekrānā skatoties kādu «miljonāru šovu». Tiesa, par zināšanām ir arī jāmaksā - USD 6,49.
Citymapper (iOS, Android, WEB)
Kartes šad un tad var nākties izmanot arī praksē. Mūsdienās neviens nestaipa līdzi karšu ruļļus, bet gan vienkārši izvelk no kabatas telefonu. Bet ko darīt, ja esi kādā vietā pirmo reizi? Piemēram, Londonā, turklāt no kartēm neko ļoti daudz nesaproti? Palīgā nāk Citymapper. Citymapper ir serviss, kas pasaules populārākajās pilsētās (pagaidām gan tikai četrās) palīdz tikt no punkta A līdz punktam B. Darbības princips gaužām vienkāršs - atzīmē kartē, no kurienes uz kurieni gribi tikt, un aplikācija tev pateiks, kā, piedāvājot vairākus variantus - kājām, ar riteni, sabiedrisko vai taksi. Uzreiz varēsi redzēt potenciālās izmaksas un aptuveno laiku, ar ko jārēķinās. Ja izlemsi iet kājām vai mīties, aplikācija arī parādīs aptuveno kaloriju daudzumu, cik šādi nodedzināsi.