Meklē kompāniju. Mēģini atrast grupiņu, ar kuru svētki kopā pavadīti jau agrāk, vai tādu, kas atvērta jaunpienācējiem. Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks skaidro, ka ģimeniskās grupas ir tās, kurās grūti iekļūt, jo latvieši Ziemassvētkus svin ģimenes lokā. Tāpēc vienīgais, kur justies kā līdzīgam ar līdzīgu, ir baznīcas pasākumi. Baznīca ir viena no tādām grupām, kas labprāt pieņem jaunpienācējus. Piemēram, lai piedalītos dievkalpojumā, nav nepieciešams svētku uzaicinājums. Var iesaistīties arī citos publiskos pasākumos, vienīgi nepieciešams atvērts skatiens uz dzīvi.
Iepriecini sevi. Dzīve rādīsies gaišāka un no ieslīgšanas depresijā palīdzēs lietas vai rituāli, kas uzlabo garastāvokli, iesaka ģimenes psihoterapeits Sandis Dūšelis. Kādam tā ir zemledus makšķerēšana, iemīļotā televīzijas pārraide, zvans draugam, vanna vai iemīļota žurnāla lasīšana.
Izrādi iniciatīvu. Ziemassvētki ir laiks, kad piezvanīt, aizrakstīt vēstuli un nogludināt asumus attiecībās. Tā vietā, lai sēdētu un gaidītu - vai mani atcerēsies un piezvanīs svētkos, piezvani pats! - iesaka psihoterapeits.
Negaidi tumsu! Gaišās dienas stundas vērts izmantot pastaigām dabā, nevis nīkt istabā, - oma uzlabosies.
Nepadodies svētku spiedienam. Atminies, ka dažkārt juties vientuļš arī radu lokā un vēlējies laiku tikai sev. Kāpēc lai Ziemassvētki būtu citādi nekā parastās brīvdienas? Ja viss, ko vēlies, ir no rītiem ilgi vāļāties gultā, šiverēties pa māju, dari to.