Nekad agrāk neviens valdības vadītājs arī to nav uztvēris tik mierīgi kā Valdis Dombrovskis (JL), kurš, visticamāk, labi apzinās, ka viņa politiskie pretinieki gaida tieši to, lai premjera savaldības mērs reiz būtu pilns, jo nekā citādi šo valdību gāzt nav iespējams. Tiesa, grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli var arī izrādīties pēdējā TP iniciatīva, uz kuras virzīšanu bez saskaņošanas koalīcijā premjers mierīgi noskatās, liecina neoficiālas ziņas.
Piektdien paies gads, kopš V. Dombrovska valdības apstiprināšanas. Tas, ka tās atzīmēšana sākusies jau nedēļas sākumā, dažuprāt, gan nav laba zīme. Ar premjera pārskatu par gada veikumu jau var iepazīties valdības mājaslapā internetā. Jubilejas nedēļu Jaunais laiks sāka atzīmēt ar dāvanu Tautas partijai, tai mazliet provocējoši pasniedzot gleznu Brālīši kā «grūtākajam brālītim». Tajā attēlots cālītis un mazi krokodilēni izšķilšanās stadijā. TP valdes loceklis Māris Kučinskis Dienai atzina, ka TP stāv pāri iespējamajiem zemtekstiem un glezniņu piekāršot goda vietā, vienīgi «tas cālītis varēja nebūt dzeltens, bet vismaz Šveices autobusu krāsā».
Aculiecinieku atstāstā koalīcijas pārstāvju sanāksmei pirmdien gan pietrūcis svinīguma. Tajā situāciju noteicis nevis premjers, bet JL līdere Solvita Āboltiņa, kura partneriem veltījusi indīgas replikas, ar ko izdevies izprovocēt TP frakcijas vadītāju Vinetu Muižnieci. Kad koalīcija informēta par ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) pozitīvo attieksmi pret PVN likmes samazināšanu viesnīcu biznesam, nervozs kļuvis viņa partijas biedrs finanšu ministrs Einars Repše, kurš ar pirmo pa rokai pieejamo priekšmetu sācis dauzīt pa galdu un izgājis no zāles. TP patiešām ir sākusi bloķēties ar opozīciju, un otrdien Budžeta komisijas sēdē tā vairākuma atbalstu guva tūlītēja minēto grozījumu virzīšana uz Saeimu. M. Kučinskis uzskata, ka politika - tās ir attiecības, kuras šajā valdībā netiekot koptas. «Tautas partija kopē pašu Jauno laiku Aigara Kalvīša valdībā,» atzina M. Kučinskis. Viņš piekrīt, ka TP tagad jau ar varu īsteno savas idejas, bet tikai tāpēc, ka JL nav uzklausījis partneru piedāvājumu. «TP atdeva mums varu, jo domāja, ka valdība ilgi nenoturēsies, bet kļūdījās. Tagad destabilizēt politisko situāciju būtu ļoti bezatbildīgi,» uzskata A. Kampars, kuram šķiet, ka tieši tāds ir TP mērķis pēc pārmaiņām partijas vadībā, kurā tagad ir Andris Šķēle. Uz viņa piedāvājumu satikties premjers vēl nav atbildējis.
Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) pirmdien pieprasīja tikšanos ar valdības vadītāju, jo koalīcija tā vairs neesot spējīga pieņemt lēmumus. Kamēr ZZS atbalsta V. Dombrovski, tikmēr no Vienotības forumu tribīnēm vecās varas partijas tiekot apsaukātas par oligarhu partijām, ar kurām notikšot cīņa vēlēšanu kampaņā. Pēc tikšanās ar valdības vadītāju ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis bija pārliecināts par V. Dombrovska spēju novadīt šo valdību līdz Saeimas vēlēšanām.
V. Dombrovski sabiedrība ir uztvērusi kā godīgu politiķi, un tas ir viņa trumpis. Situācija valstī arī ir stabilizēta, ar ko Vienotības kongresā premjers arī palepojās: «Jau divas kredītreitingu aģentūras ir paaugstinājušas Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu. Iezīmējas pieaugums rūpnieciskās ražošanas un eksporta rādītājos. Pakāpeniski, bet atjaunojas Latvijas labais vārds pasaulē, mūs sāk pieminēt kā paraugu krīzes pārvarēšanai.» Arī V. Dombrovska izturēšanās pēdējā laikā liecina par viņam agrāk neraksturīgu lepnību. TB/LNNK līderis Roberts Zīle atgādināja, ka «TP varu pati nemēģināja ņemt, jo saprata, ka nespēj to izdarīt, un varbūt cerēja, ka Jaunajam laikam neizdosies». Kopš pērnās vasaras, kad valdība neveiksmīgi sevi pieteica pēc vēlēšanām ar pensiju samazināšanu un Valsts prezidentam Valdim Zatleram bija jāiesaistās, R. Zīle premjera darbā ir saskatījis jūtamu progresu un V. Dombrovskim arī esot izdevies nomierināt sabiedrību.