«Laiva ir lieliska, un tā tiks izmantota makšķerēšanai Liepājas ezerā, Bārtas upē un Liepājas ostas akvatorijā, kas ir manas iecienītākās makšķerēšanas teritorijas dzīvesvietas Liepājas apkaimē,» priecājas Jānis. Spicie asari atklāj Dabas Dienai makšķernieku veiksmes noslēpumus.
Cik bieži izdodas atrast laiku atpūtai pie dabas, dzīvojot un strādājot pilsētā?
Brīvā laika jau nav tik, cik vēlētos, bet, kad tas ir, to bieži pavadām spiningojot. Pavasara, vasaras un rudens sezonā tas ir katru nedēļu, citreiz izdodas izrauties uz copi arī biežāk. Pārsvarā tās ir ūdenskrātuves Liepājas pusē: Liepājas ezers, Bārtas upe, Durbes ezers un citi tuvumā esošie.
Kādi ir bijuši lielākie lomi?
Lielākie lomi no plēsīgajām zivīm ir bijušas līdakas 7, 8, 9 un pat 10 kilogramu svarā un asari virs kilograma.
Kā jums patika sacensību gaita, un kas bija visgrūtākais?
Sacensības vērtējam ļoti atzinīgi. Patika vides sakārtotība un tas, ka bija iespēja iepazīt ūdenstilpes, kurās iepriekš nebijām makšķerējuši. Tā kā tās bija spiningošanas sacensības, tika vērtēts noķerto plēsīgo zivju daudzums makšķerēšanas noteikumu ietvaros. Sacensībās piedalījās vairākas stipras komandas. Vislabāk veicās tiem, kas pazina konkrētos ezerus, un tas arī ir saprotams! Visgrūtāk bija īsā laika periodā noorientēties, kurā ūdenstilpes vietā sacensību laikā kādas zivis atrodas.
Kā panācāt, ka veiksme uzsmaida tieši jūsu komandai?
Lai uzvarētu, mēģinājām piemeklēt mānekļus un to vadīšanas paņēmienus, lai plēsīgās zivis izprovocētu uz copi. Kopīgiem spēkiem un ņemot talkā iepriekšējo gadu pieredzi, mums tas puslīdz izdevās.
Kas ir galvenais, lai cope izdotos?
Makšķerniekam ir jāmīl daba, jāizprot procesi tajā, jābūt novērošanas spējām un pacietībai, nav jābaidās eksperimentēt, kā arī saudzīgi jāizturas pret zivju krājumiem - tad arī cope neizpaliks.