Līdz šim apgūt neformālās un formālās izglītības programmas, kā arī iegūt profesionālo izglītību, izmantojot mācību kuponus, varēja uzņēmumu darbinieki, kam ekonomiskās lejupslīdes apstākļos samazināts darba- laiks jeb iestājusies zināma dīkstāve. Tagad iespēja šādi papildināt zināšanas vai arī pārkvalificēties būs pieejama arī privātajos uzņēmumos nodarbinātajiem, kuri strādā normālu darbalaiku. Valsts iestādēs strādājošie pasākumā iesaistīties nevarēs.
Šī pasākuma ietvaros nodarbinātie varēs mācīties līdz vienam gadam, izmantojot piešķirto kuponu, kura apmērs atkarībā no mācību jomas varēs būt maksimāli 150, 200 vai 250 latu. Tā, piemēram, strādājošie varēs apgūt svešvalodas, datorzinības un citas darba tirgū nepieciešamas prasmes, to skaitā arī programmas, kas vērstas uz profesionālo zināšanu pilnveidi kādā konkrētā jomā. To, kādā izglītības iestādē kuponu izmantot, varēs izlemt pats nodarbinātais. Pakalpojumu piedāvās Nodarbinātības valsts aģentūra, un tā nodrošināšanas mehānisms būs līdzīgs tam, kādu patlaban izmanto t.s. dīkstāves kupona pasākumā. Atšķirībā no darbiniekiem, kam samazināts darbalaiks, šajā projektā iesaistītajiem gan netiks piešķirta stipendija.
Ar decembri pieteikties kuponu saņemšanai varēs nodarbinātie no 25 gadu vecuma, un pirms mācību sākšanas viņi saņems karjeras konsultācijas, lai izvēlētos atbilstošāko mācību jomu. Priekšroka dalībai pasākumā tiks dota tiem nodarbinātajiem, kuri bezdarba riskam pakļauti vairāk. Tie ir cilvēki, kas pēdējo formālo izglītību ieguvuši pirms 10 gadiem, pie pašreizējā darba devēja nodarbināti ilgāk par pieciem gadiem, invalīdi, trūcīgie, cilvēki ar diviem vai vairāk apgādājamajiem, kā arī tie, kam nav pamata vai vidējās izglītības.