2010. gadā Iveta Blaua ziņoja tiesībsargājošajām iestādēm par to, ka R. Munkevics un toreizējais SIA Jūrmalas ātrā palīdzība valdes loceklis Normunds Pīrants piedāvājis viņai 5000 latu kukuli par R. Munkevicam labvēlīgu balsojumu. Sekoja izmeklēšana un visai ilgstošs tiesas process, kura rezultātā Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa februārī R. Munkevicam un N. Pīrantam piesprieda naudas sodus, abiem trīs gadus liegts ieņemt vēlētus amatus valsts un pašvaldības institūcijās. Rīgas apgabaltiesa 23. novembrī skatīs krimināllietu pret R. Munkevicu un N. Pīrantu apelācijas kārtībā.
2013. gadā deputāte Jūrmalas domē tika ievēlēta atkārtoti, bet tieši šajā sasaukumā viņas atalgojums par darbu domē būtiski audzis. «Arī iepriekšējā sasaukumā domē Iveta Blaua ieņēma Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājas amatu, bet tas viņai nebija pastāvīga darba amats. Un arī šobrīd faktiski tas nav un nevar būt Ivetas Blauas pastāvīgās darbavietas amats, ņemot vērā, ka viņa strādā pastāvīgu darbu citā darbavietā. Tāpēc viņas atalgojums Jūrmalas domē iepriekšējā deputātu sasaukuma laikā bija daudz mazāks, ņemot vērā ierobežojumus, kurus uzliek Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums,» raksta R. Munkevics. Viņš uzskata, ka dome nedrīkstēja piemērot deputātes atalgojumam tik augstu koeficientu, jo viņa vienlaikus ir arī valsts SIA Latvijas nacionālais metroloģijas centrs (LNMC) valdes locekle un strādā arī skolā. I. Blaua savā amatpersonas deklarācijā par 2015. gadu, kā pārliecinājās Diena, norādījusi algu LNMC 24,9 tūkstošus eiro, Jūrmalas domē 21,36 tūkstošus eiro un Jūrmalas Valsts ģimnāzijā 740 eiro. Tieši ģimnāzija, kur viņa pasniedz divas stundas nedēļā, uzskatāma par I. Blauas pamata darbavietu, jo tur atrodas viņas nodokļu grāmatiņa, Dienai apliecināja deputāte.
«Tāpat jau skaidrs, ka viņa pieņēmusi neadekvātu un sev nepienākošos atalgojumu par atbalstu valdošajai partijai, tikai šoreiz tas nav likumīgi,» Dienai norādīja R. Munkevics. Jautāts, kāpēc šādu iesniegumu raksta tieši tagad, viņš atbildēja: «Pēdējā laika notikumi laikam rosināja padomāt.» Kā zināms, pagājušajā nedēļā KNAB aizturēja pašreizējo Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS), kurš ir aizdomās turētais krimināllietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.
«Esmu neizpratnē,» Dienai notikušo komentēja I. Blaua. Viņa apliecināja, ka Ekonomikas ministrija ir devusi atļauju savienot amatus, un deputāte piedalās vairāku komiteju darbā, no kurām vienai ir priekšsēdētāja. «Tā ir kaut kāda atriebība,» par R. Munkevica rīcību izteicās I. Blaua.
I. Blaua saņem atlīdzību atbilstoši Valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam un Jūrmalas pilsētas domes 2014. gada 18. decembra nolikumam Nr. 28, Dienai norādīja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite. «Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 14. panta pirmajai daļai deputāts drīkst savienot deputāta amatu ar citu amatu attiecīgajā pašvaldībā vai pie cita darba devēja, ja vien likumā nav noteikti amatu savienošanas ierobežojumi. Savukārt minētā panta otrajā daļā ir noteikts, ka darba devējs nevar aizliegt deputātam realizēt pilnvaras darba laikā. Vienlaikus vēršam uzmanību uz to, ka deputātu darba laiks nav normēts,» atbildē raksta Z. Leite un arī informē, ka 2015. gadā KNAB vērtēja Jūrmalas pilsētas domes deputātu, tajā skaitā I. Blauas, atalgojumu un nekādi pārkāpumi netika konstatēti.