Kopspēlei koncertā Neaizmirstamas satikšanās 16.II Lielajā ģildē viņi izvēlējušies Sergeja Prokofjeva dramatisko 1. vijoļsonāti un Morisa Ravela izsmalcināto Čigānieti. Savā solo daļā Andrejs atskaņos L. van Bēthovena sonātio Apassionata, F. Lista Mīlas sapņojumus un pirmo Mefisto valsi. Kontaktu mūzikā Vineta Sareika salīdzina ar sarunu svešvalodā. «Ar dažiem runājot, trūkst izteicienu un ir grūti tikt pāri valodas barjerai. Bet ar citiem ir ļoti viegli un uzreiz rodas kontakts. Mūzikā ir tieši tas pats: ir cilvēki, ar kuriem neštimmē, un viss. Bet citreiz ar pirmo noti ir saskaņa.» Tas esot viņas un Andreja dueta gadījums.
Rūdīti karalienes konkursā
Abus mūziķus vieno ne tikai uzreiz sajustā radošā dombiedrība. Abi ir prestižā Beļģijas karalienes Elizabetes konkursa laureāti un Latvijā novērtēti ar Lielo mūzikas balvu. «Man palaimējās pašai Briselē dzirdēt, kā Andrejs šī konkursa finālā spēlēja Prokofjevu. Uzreiz ausīs iekrita īpašais emocionālais dziļums, nopietnība. Spēle bez liekām ārišķībām un šova,» vērtē Vineta Sareika un uzsver, ka tagad pasaulē diemžēl ir daudz tādu mūziķu, kuri emocionālo seklumu aizpilda ar žestiem un teātri.
Andrejs Osokins bieži koncertē Londonā un Francijā. Rīgā viņš uzstāsies pēc vairāk nekā gada ilga pārtraukuma. Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas absolvents un vairāku konkursu laureāts atzīst: «Ir brīnišķīgi spēlēt ar Vinetu. Mani aizrauj viņas temperaments un emocionāli krāsainais vijoles skanējums. Vineta spēlē daudzveidīgi un ar lielu elektrību. Viņai ir arī ļoti laba formas izjūta, tāpēc viņu ir ļoti interesanti klausīties ilgi.» Spēlējot kopā, notiekot arī īsts radošs brīnums, jo «veidojas ļoti interesanta jauna kvalitāte. Divi mūziķi, divas individualitātes, katram ir savas stiprās puses. Bet, kad viņi spēlē kopā, parādās tādas īpašības, kādu nav nevienam atsevišķi. Es zinu, kas man ir labs un ko vajag apslēpt. Bet, spēlējot ar Vinetu, muzicēšanai ir kaut kādas jaunas īpašības, kuru nav, kad spēlēju viens pats.» Abi cer uz kopspēli arī turpmāk, ir tikai jāatrod laiks.
Tieši tas gan esot visgrūtākais. Vineta Sareika šim koncertam izbrīvējusi laiku, neraugoties uz koncertmeistares darbu Flāmu karaliskajā orķestrī Antverpenē, kā arī savu solistes darbību un koncertiem daudzu starptautisko balvu ieguvušajā Trio Dali, ar kuru šopavasar dosies uz Austrāliju. Abu mākslinieku aktīvās starptautiskās darbības dēļ koncertprogrammas mēģinājumi notikuši gan Rīgā, gan Parīzē, gan Antverpenē. Starp citu, tikai dažas dienas pirms kopīgās uzstāšanās Rīgā abi uzstājušies Parīzē - vienā vakarā, taču katrs savā koncertā. 16. martā Vineta Sareika atgriezīsies Rīgā, lai spēlētu I. Stravinska vijoļkoncertu ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, bet pēc tam (23., 24.III) - A. Vivaldi Gadalaikus ar Sinfonietta Rīga Jelgavā un Ventspilī. Septembrī uz Rīgu pošas arī Trio Dali.
Orķestris iedvesmo
Vineta Sareika ir gandarīta par savu izvēli spēlēt orķestrī, kurā rit viņas pirmā darba sezona godpilnajā un atbildīgajā orķestra koncertmeistares amatā. «Ir interesanti. Orķestris man atver durvis uz simfonisko repertuāru un strukturē manus dzīves plānus. Atkarībā no tiem saplānoju arī pārējos projektus,» stāsta Vineta, priecādamās, ka jāpiedalās tikai 30 procentos no orķestra sezonas programmām. «Tas man ļauj saglabāt solo un kamermūzikas projektus. Man bija bail, ka orķestris izsūks enerģiju, taču noticis ir pretējais - orķestris dod enerģiju un idejas. Es no tā bagātinos un iedvesmojos,» atzīst Vineta. Turklāt šis orķestris nav tāds briesmonis, kā Fellīni kulta filmā Orķestra mēģinājums. «Kolektīvs ir konfekte. 16 dažādu tautību un vecuma mūziķu varavīksne ir krāšņa. Vienmēr ir prieks tur ierasties.» Kontakts ar Flāmu karalisko orķestri vijolniecei izveidojies jau pirms diviem gadiem, kad viņa pie tā viesojusies kā soliste. «Viņi bija ļoti draudzīgi un sirsnīgi, kas reti gadās citos orķestros. Tāpēc vijolniece uzreiz pieņēmusi piedāvājumu piedalīties konkursā uz vakanci. Gribējies arī saglabāt saikni ar Beļģiju, kura ir apmēram tikpat liela kā Latvija un kur ir daudz līdzīga cilvēku raksturos un dzīves uztverē. Viņa tur jūtas kā mājās.