Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Notrīcēja izšķirošajā brīdī

Varena atspēlēšanās noslēdzās ar vienu no sarūgtinošākajiem zaudējumiem Latvijas tenisista Ernesta Gulbja karjerā. Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā Ernests pēc zaudējuma pirmajos divos setos atspēlējās no 1:5 trešajā un cīņas turpinājumā pat izvirzījās vadībā pret Mihailu Kukuškinu, taču izšķirošajā brīdī salūza un piekāpās ar 4:6, 6:7 (4:7), 7:5, 6:2, 4:6.

Līdz ar to ievērojami sarukušas Ernesta izredzes kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm - atliek cerēt uz turnīra rīkotāju labvēlību jeb Wild Card piešķiršanu. Tikmēr Parīzes kortos savas pirmās spēles gaida Līga Dekmeijere, kura dubultspēļu turnīrā spēlēs kopā ar Taizemes veterāni Tamarinu Tanasugarnu, un juniore Aļona Ostapenko.

Sezonas otrā prestižā Grand Slam sērijas turnīra izloze pasaules ranga 93. pozīcijā esošo Gulbi saveda kopā ar Krievijā dzimušo Kazahstānas pārstāvi Mihailu Kukuškinu (53. vieta), kurš šosezon sekmīgi cīnījies gan uz māla seguma turnīrā Nicā un Montekarlo, gan sezonas pirmajā Grand Slam turnīrā Austrālijā, sasniedzot astotdaļfinālu. Abu pirmā cīņa bija līdzvērtīga, taču pirmos divus setus uzvarēja Kukuškins. Pirmajā viņam vienīgajam izdevās gūt punktu pie pretinieka serves, bet otrajā Gulbis nenoturēja 5:2 pārsvaru un piekāpās taibreikā.

Trešajā setā Kukuškins ar pārliecinošu sniegumu panāca 5:1 un servēja par uzvaru spēlē, taču brīdī, kad viņu no triumfa šķīra viens (!) precīzs sitiens, sākās fenomenāla Gulbja atspēlēšanās. Viņš uzvarēja šķietami zaudētajā geimā un pēc tam arī trešajā setā, pārliecinoši ar 6:2 uzvarēja ceturtajā un panāca izlīdzinājumu summā 2-2.

Diemžēl šis nebija pēdējais pavērsiens dramatiskajā cīņā. Izšķirošajā setā panācis 2:0, Latvijas tenisists neralizēja breikbumbu pie pretinieka serves. Kukuškins pēcāk panāca neizšķirtu, bet saspringtā mača galotnē vēlreiz «lauza» Gulbja servi, tomēr izcīnot uzvaru, kas bija jau teju izslīdējusi.

Līdzīgi kā pēdējos divos gados, Gulbis Parīzē izstājās pirmajā kārtā, tāpēc ATP ranga punktus viņš nezaudēs. Tiesa, lai pēc pasaules ranga iegūtu olimpisko ceļazīmi, Ernestam Francijas atklātajā čempionātā bija jāiekļūst vismaz ceturtajā kārtā. Nu viņam atliek cerēt, ka olimpiskā turnīra rīkotāji viņam piešķirs īpašo ielūgumu jeb Wild Card. Tas nav nereāli, jo neviena cita mūsu valsts pārstāvja šajā turnīrā nebūs, turklāt Ernests iepriekš sevi pierādījis kā spējīgu tenisistu.

Parīzē šogad startē arī Līga Dekmeijere, kura pārī ar 35 gadus veco Tamarinu Tanasugarnu dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā spēlēs ar amerikānieti Slounu Stefensu un beļģieti Janīnu Vikmeieri, kā arī Aļona Ostapenko junioru turnīrā.