Pazīstamākais no aizturētajiem opozicionāriem ir bijušais ārlietu ministrs Ebrāhīms Jazdi, kurš vada aizliegto Irānas Brīvības kustību. Opozīcijas interneta vietne Rahesabz ziņo, ka vīrietis arestēts savās mājās. Viņš pagājušajā nedēļā ticis izsaukts uz Izlūkošanas ministriju, bet pavēlei nav pakļāvies.
Analītiķi apgalvo, ka opozīcijas līderi arestēti, jo valdība viņus vaino vardarbības kurināšanā un cer, ka tādējādi iedragās reformu atbalstītāju vienotību, raksta BBC. Izskanējušas bažas, ka Irānas valdošais režīms varētu mēģināt pielikt asiņainu punktu jau pusgadu ilgušajiem opozīcijas protestiem.
Svētdienas sadursmēs nogalināts arī opozīcijas līdera Mira Huseina Musavi brāļadēls Sejeds Alī Musavi. Opozīcijas pārstāvji ziņoja, ka nevienam nav zināma līķa atrašanās vieta un tajā tiek vainotas varas iestādes, kuras nevēlējās pieļaut, ka pirmdien notiktu S.A.Musavi bēres, ko opozicionāri varētu izmatot protestiem.
Opozīcijas protesti pret Irānas valdību norisinājās šiītu reliģisko svētku Āšūra laikā, tos ticīgie atzīmē ar svinīgiem gājieniem. Varas iestādes iepriekš bija brīdinājušas neizmantot svinības, lai paustu nepatiku pret prezidentu Mahmūdu Ahmadinedžādu, kura uzvaru jūnijā notikušajās prezidenta vēlēšanās opozīcija uzskata par safabricētu. Sadursmes izcēlās pēc tam, kad vairāki protestētāji policistiem meta ar akmeņiem. Likumsargi atbildēja ar asaru gāzi, bet aculiecinieki stāsta, ka daži drošībnieki šāvuši protestētāju virzienā. Policija noliedz šīs apsūdzības. Aizturēti aptuveni 300 protestētāju.
Viens no jūnija vēlēšanās zaudējušajiem opozīcijas kandidātiem Mehdī Karubi pauda neizpratni, kā valdība varēja pieļaut asinsizliešanu šiītu svētajā dienā, un piebilda, ka ko tādu neatļāvās pat tautas nīstais šaha režīms, ko gāza islāma revolūcijā 1979.gadā.