Partija, kas savā programmā ierakstījusi tādus mērķus kā valsts lomas palielināšana ekonomikā, bezmaksas sabiedriskais transports, lata atjaunošana, privāto un ārzemju banku darbības ierobežošana, Centrālās vēlēšanu komisijas ievēlēšana visas tautas vēlēšanās, vēlēšanu procentu barjeras atcelšana, čekas maisu atvēršana u. c., rosina arī pārskatīt Latvijas atrašanās Eiropas Savienībā lietderību. Partijas mājas lapas sadaļā Mūsu uzdevumi gan teikts vēl nepārprotamāk - «iziet no Eiropas Savienības sastāva» un «iziet no NATO sastāva».
Lai arī partija piedāvā daudzas idejas, kas varētu likties pievilcīgas sociāli neaizsargātām grupām, piemēram, pensiju un minimālās algas paaugstināšanu līdz iztikas minimumam, visiem pieejamus bezmaksas minimālos medicīnas pakalpojumus un jebkura līmeņa bezmaksas izglītības pieejamību, šī politiskā spēka popularitāte Latvijas sabiedrībā līdz šim bijusi niecīga. Eiropas Parlamenta vēlēšanās Suverenitāte ieguva 599 cilvēku atbalstu, kas bija 0,13% no balsotāju kopskaita.
Partijas Rīgas saraksta līderis Andris Orols Dienai norāda, ka nav Suverenitātes biedrs, bet pārstāv biedrību Antiglobālisti. «No Suverenitātes saraksta startēs daudzi bezpartejiskie, ir uzaicināti vairāku sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Mums ir līdzīgi uzskati valstij svarīgos jautājumos,» skaidroja A. Orols. Partijas priekšsēdētājs Andžejs Zdanovičs skaidro, ka saraksta pirmajās vietās ir aktīvākie cilvēki, taču pats Rīgā startē ar pēdējo numuru, jo esot jādod iespēja citiem. Daži kandidāti sevi izvirzījuši paši.
Suverenitātes sarakstā ir daudz plašākai sabiedrībai nepazīstamu cilvēku, taču ir vairāki, kas piesaistījuši arī mediju uzmanību. Vidzemē ar otro numuru kandidē Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) prezidents Agris Sūna, kurš iepriekš startējis gan Saeimas, gan pašvaldību vēlēšanās no dažādām partijām, pēdējo reizi Garkalnes novada domes vēlēšanās no Latvijas Zaļās partijas (LZP). Viņš pastāstīja, ka Suverenitāte viņu pierunājusi startēt kā nevalstiskās organizācijas pārstāvi, kaut arī viņš pats sevišķi politikā neraujoties. Arī mikrouzņēmums Dižie vēži, ko A. Sūna nodibinājis, lai darbotos lauku tūrisma jomā, pagaidām aktīvi nestrādā. «Arodbiedrība man ir galvenais, viss cits ir pakārtots,» viņš saka, atzīstot, ka joprojām ir LZP biedrs, taču «aktīvi neesmu tajā partijā».
Vidzemes sarakstā ar pirmo numuru kandidē Guntra Vīksna, kas medijos minēta kā šīs pašas arodbiedrības juriste.
Zemgalē saraksta līderis ir Dainis Grabovskis, kurš 2011. gada vēlēšanu televīzijas debatēs Bauskā, pārstāvot partiju Tautas kontrole, izraisīja nekārtības. Antiglobālistu mājaslapā pirms EP vēlēšanām ar viņu publicēta intervija «Nedošu bērnus Eiropas pederastiem». Latgales saraksta pirmais numurs Dmitrijs Usins pagājušajās pašvaldību vēlēšanās veiksmīgi startēja no partijas Par prezidentālu republiku saraksta Balvu novadā un kļuva par deputātu.
Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Suverenitātes kandidēja arī Edvīns Puķe, kurš sociālajos tīklos sevi sauc par šīs partijas priekšsēdētāja vietnieku, bet nesen izskanēja, ka viņš plāno uz Saeimu startēt Latvijas Krievu savienības sarakstā. A. Zdanovičs to komentē ļoti asi, saucot nu jau izslēgtā biedra rīcību par nodevību un politisko prostitūciju. Tatjanas Ždanokas vadītais politiskais spēks Suverenitātei neesot pieņemams, jo nodarbojoties ar starpnacionālā naida kurināšanu.
Viens no jautājumiem, kas Suverenitāti kā mazo partiju satrauc visvairāk, ir nevienlīdzīgās iespējas piedalīties priekšvēlēšanu aktivitātēs, piemēram, SKDS aptaujās mazās partijas nav iekļautas, liedzot aptaujas dalībniekiem izteikt savu atbalstu.
A. Orols izteicās, ka neesot uzticības arī Centrālajai vēlēšanu komisijai, kuru rosina ievēlēt visas tautas vēlēšanās. Jautājums, kurš skaitītu balsis šādās vēlēšanās, lai nenonāktu interešu konfliktā, gan netika īsti atbildēts.