Gads karadarbības pret Krievijas atbalstītajiem separātistiem Austrumukrainā vēl vairāk sarežģījis ekonomikas izglābšanas iespēju. Bloomberg prognozē, ka vienīgais, kas tagad varētu palīdzēt, ir sarežģīta vienošanās par parādu norakstīšanu vai daļēju restrukturizēšanu.
Ukrainas valsts parāds, kas galvenokārt ir denominēts dolāros, sasniedzis ap 100% no iekšzemes kopprodukta. Tas pēdējā gada laikā ir pieaudzis par 40%. Nākamajos trīs gados parāda pamatsummās un procentos Ukrainai ir jāatmaksā vairāk nekā 27 miljardi, kas līdzinās vairāk nekā ceturtajai daļai no valsts budžeta izdevumiem.
Ekonomiskās darbības apjoms pagājušā gada ceturtajā ceturksnī ir samazinājies par 15%. Tiek prognozēts, ka iekšzemes kopprodukts šogad samazināsies par 5,5%. Nodokļu palielināšana parādu segšanai, visticamāk, sagrautu ekonomisko aktivitāti. Nacionālā valūta grivna pēdējā gada laikā attiecībā pret dolāru zaudējusi 80% savas vērtības. Janvārī inflācija salīdzinājumā ar pērno janvāri bija 28,5%.
Strauji augošās cenas veicinājušas pastiprinātu ikdienā patērējamo pārtikas produktu - tādu kā milti un cukurs - izpirkšanu.
AFP vēsta, ka otrdien Ukrainas Enerģētikas komisija paziņoja, ka vairāk nekā trīs reizes ceļ dabasgāzes cenas mājsaimniecībām, lai izpildītu vienu no Starptautiskā Valūtas fonda priekšnoteikumiem tālāka aizdevuma saņemšanai, par kuru lems sanāksmē 11. martā. Šis aizdevums, kas ir daļa no plašākas starptautiskā 40 miljardu ASV dolāru aizdevuma paketes turpmākajiem četriem gadiem, galvenokārt paredzēts, lai palielinātu Ukrainas sarūkošās ārzemju valūtas rezerves.
Kopš trešdienas Ukrainas Centrālā banka ir palielinājusi procentlikmes līdz 30%.