Aptaujas laikā tika uzdots jautājums «Kāda cilvēku grupa Latvijas darba tirgū visbiežāk piedzīvo diskrimināciju?» Rezultāti rāda, ka pirmajā vietā ir pirmspensijas vecuma cilvēki (68%), īpaši uz to norāda sievietes pirmspensijas vecumā. Tam seko personas ar īpašām vajadzībām (61%), par to ir pārliecināts vairums aptaujāto vīriešu un tieši jaunāka gadagājuma - no 15 līdz 30 gadiem. 47% aptaujāto, īpaši gados vecāki vīrieši, norāda, ka diskriminēti darba tirgū ir bijušie ieslodzītie, jaunieši (31%), sievietes (23%), kā arī cittautieši vai ārvalstnieki (18%) un seksuālo minoritāšu pārstāvji (14%).
Aptaujātie jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem būtiski biežāk (59%) ir pārliecināti, ka tieši pret viņiem darba tirgū tiek vērsta nepamatoti atšķirīga attieksme, bet iedzīvotāji vecumā pēc 30 gadiem ir vairāk pārliecināti, ka diskriminācijai pakļauti tieši pirmspensijas vecuma cilvēki.
Interesanti, ka ārpus Rīgas dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kas ir divas trešdaļas no visiem aptaujātajiem, ir izteikti kritiskāks viedoklis par vienlīdzīgām jauniešu iespējām darba tirgū. Trešdaļa (33%) citās pilsētās mītošo un pat vēl mazliet vairāk laucinieku (35%) ir pārliecināti, ka jaunieši tiek diskriminēti darba tirgū, kamēr rīdziniekiem šāds viedoklis ir raksturīgs būtiski retāk (26%).
Krievu vai citas tautības pārstāvji nozīmīgi biežāk (30%) ir pārliecināti, ka darba tirgū tiek diskriminēti cittautieši.
Respondenti arī pauduši viedokli, ka diskriminēti tiek «latvieši, kas neprot krievu valodu», «jaunieši, kas nezina krievu valodu», bet izskanējis arī apgalvojums, ka diskriminēti tiek «nacionāli domājoši». Ne vienreiz vien uzsvērts, ka diskriminētas darba tirgū tiek sievietes ar bērniem, it īpaši, ar vairākiem mazuļiem pirmsskolas vecumā. Tāpat aptaujātie norāda, ka darba tirgū būtiska nozīmē ir «draugu būšanai. «Visbiežāk tiek diskriminēti tie, kuriem nav labu sakaru un draugu, jo patiešām labu darbu var atrast tikai caur draugiem, radiem un paziņām. Tā ir sistēma, kas darbojas kā valsts, tā privātajā sektorā», norāda kāds respondents.