Krīžu, augstā bezdarba un banku glābšanas pasākumu laikā sabiedrībā plaši izskan viedoklis, ka lēmumu pieņemšana Eiropas Savienībā nav pietiekami leģitīma, efektīva vai kontrolējama. Daudz iedzīvotāju ir saniknoti un prasa pārmaiņas. Mums ir labas ziņas: šādas pārmaiņas ir iespējamas.
Eiropas Parlaments ir pierādījis sevi kā spēcīgs politiskais spēlētājs, kas var darboties pretim ierastajai lietu kārtībai un pieņemt lēmumus, kas uzlabo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Tas piedalījies daudzos svarīgos lēmumos - sākot no ES tēriņiem un banku uzraudzības, līdz pat darba ņēmēju tiesībām, drošībai uz autoceļiem, viesabonēšanas tarifiem un pat par gaisu, ko elpojam.
Šo lēmumu pieņemšanas procesā Eiropas Parlaments apliecinājis, ka gan vēlas, gan arī spēj uzklausīt iedzīvotāju vēlmes un aizstāvēt viņu intereses. Tas iestājies pret citu ES iestāžu un arī dalībvalstu mēģinājumiem «paslaucīt zem paklāja» nevēlamus tiesību aktus, izcīnījis vairāk tiesību iedzīvotājiem, panācis vairāk demokrātiskās kontroles un vairāk pārredzamības, īpaši - attiecībā uz ES jauno ekonomikas pārvaldības sistēmu, kā arī datu un privātuma aizsardzību. Daži no nesenākajiem piemēriem: banku darbinieku prēmiju griesti, prasība ieviest finanšu darījumu nodokli, kā arī diskusijas ar sabiedrību, pēc kurām EP noraidīja Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu (ACTA) un SWIFT nolīgumu par banku datu nodošanu ASV.
Eiropas Parlaments vēlas darīt vēl vairāk iedzīvotāju labā un efektīvāk veicināt pārmaiņas. Un tās varat ietekmēt tieši jūs, dodoties pie vēlēšanu urnām.
Jums, ES balsotājiem, ir unikāla iespēja noteikt Eiropas Parlamenta turpmāko politisko sastāvu, tādējādi ietekmējot arī jaunu noteikumu un pasākumu virzību un sarunu gaitu. Gadu gaitā Parlaments neapšaubāmi kļuvis par pārredzamāko un ietekmīgāko no Eiropas parlamentiem, taču ir svarīgi, lai tā darba pamatos būtu pēc iespējas plašākas ES sabiedrības daļas griba.
Šajās EP vēlēšanās jūsu balsij būs vairāk spēka nekā jebkad agrāk. Pirmo reizi 28 dalībvalstu vēlētāji, nosakot Parlamenta politisko sastāvu, tieši ietekmēs arī lēmumu par Eiropas Komisijas priekšsēdētāja - ES premjera - amatu, tādējādi nosakot ES nākamās valdības politisko virzienu.
Tieši šādi jūs varat ņemt Eiropu SAVĀS rokās un veidot to pēc SAVA prāta. Izmantojiet savu balsi, lai apliecinātu: es vēlos piedalīties Eiropas lēmumu pieņemšanā par ekonomiku, finansēm, veselības aprūpi, vidi, brīvību un taisnīgumu. Eiropas Parlaments ir Eiropas iedzīvotāju parlaments, un tas ļaus jūsu balsij izskanēt visā Eiropas Savienībā.
Ikviena krīze var mūs darīt stiprākus. Mēs kļūsim stiprāki, ja arvien vairāk cilvēku izpratīs, ka Briselē pieņemtie lēmumi tieši un praktiski ietekmē viņu dzīvi un ka Eiropas Savienība ir vajadzīga, lai sekmīgi pārvarētu nākotnes izaicinājumus.
Tieši šāds ir arī mūsu uzsāktās informācijas kampaņas mērķis: veidot izpratni par Eiropas Parlamenta ietekmi. Kampaņa, kuras sauklis ir «NĀC.RUNĀ.PANĀC», aizvadīs mūs līdz pat Eiropas vēlēšanām 2014. gada 24. maijā: līdz brīdim, kad Parlaments izraudzīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētāju un apstiprinās viņa/viņas politisko programmu.