Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Piektdiena, 29. marts
Agija, Aldonis
SestDiena pēta, kādas sekas radījusi skolu slēgšana Latvijā gandrīz pirms desmit gadiem

Reiz dzīvoja... skola

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
insekc
i
Ja jau skolas būtu pilnas ar skolniekiem, tad tās neslēgtu. Nu nevar skolotājam samaksāt sakarīgu algu, ja šim ir tikai 3 skolnieki. Skaidrs, ka neviens pagasts "savu" skoliņu slēgt negrib, jo tur taču savējie skolotāji algu saņem. Tas nekas, ka blakus pagastā tāda pat pustukša skoliņa. Piemēram Taurene un Dzērbene. Ar auto starp abām max. 5 minūtes ko braukt. Skaidrs, ka abas skolas nevarēja pastāvēt ar esošo skolnieku skaitu. šodien "Cibiņi" vairs kājām uz skolu tā kā tā neiet. Vai nav vienalga, cik minūtes skolas buss brauc (5 minūtes tur neko daudz neizsaka). Bet nu vietējie jau nu negrib uz kaimiņpagastu skoloties, tad jau labāk uz lielpilsētu Cēsīm. Maza skoliņa var būt sākumskola, kur visus priekšmetus māca viens skolotājs, var būt zem viena jumta ar bērnudārzu. Bet nu tālāk ir vajadzīga kārtīga skola, kurā ir jēdzīgi (un pietiekami apmaksāti) skolotāji un to var nodrošināt, ja ir pietiekami daudz skolnieku.
insekc
i
Ne esmu ierēdnis (un nekad tāds ne esmu bijis). Tikai skats no malas. Liec mieru "melnajam Kārlim" un sorožīdiem. Tas jau cits jautājums. Mums Latvijā ir vajadzīgas stipras skolas, nevis skolas, kuras pilda sociālo funkciju, lai skolotājiem būtu darbs. Paskaties reitingus, cik mazo skoliņu ir TOP10 - neviena, TOP50 - neviena. Pretī Rīgas 1. ģimnāzija, kurai vairāk reitinga punktu nekā nākošajām trijām kopā. No kuras skolas nāks nākošie politiķi, zinātnieki, ārsti? Vājā skolā, bez (pozitīvas) konkurences nevar izaugt spēcīgs studēt gribošs un varošs jaunietis, kurš kaut ko sasniegs (ne tikai sev bet arī Latvijai).
  • 11
  • 4
Interesanti
I
kāpēc neraksti, ka esi viens no tiem ierēdņiem, kas likvidē latviešu skolas? Kāpēc izglītības reformas vada sorosa fonda bijušais direktors, kāpēc šadurska parteigenossi parakstīja un tā raujas ratificēt stambulgenderu konvenciju, kura pieprasa mainīt visu izglītības sistēmu "lai cīnītos pret stereotipiem" tādiem kā Ģimene, vīrietis, sieviete?
  • 7
  • 9
No ASV
N
Ooops... Pedejaa teikumaa gribeju teikt "NEkaa tiem kas ir izgleetoti." (Vertet izgleetot cilvekus ir labi bet to konceptu pashu aizvien turet vel aukstak kaa Latvijas stur akmenu.)
No ASV
N
Skolaa, skolaa, iesim skolaa... Man taa ir aivien licies no berneebu ASV ka skola (vismaz pirms otro pasaules karu) bij uzskateet kaa gandreez svetu vieta Latvijaa. To uzskat gan nevaig zaudet. Cik daudz skolas vajadzeegas u.t.t. to es nevar zinat eepash no taliens. Bet izgleeteebas verteebu auksti turet un cieniet ir vien no Latvijas stur akmeniem. Un ar to izgleeteebu ari iemacas vertet tos kas strada zemi vai strada ar roku jo mans tevs kam bij doktorat taa ari respektej cilvekus. Un jatur veraa ka ir ari iespejam ka tie kas skaisti runaa var noverst no celu citus (tauti ari) tapec ari nevaijag dievot tos kam taa aukstaa izglitiba kaa ari neskateeties uz zemi uz tiem kam taa izglitiba trukst. Jo iznak ari ka cilveks sanem visadus diplomus bet trukst ari vai nu gods vai eesta saprashana. Taa tad -- taa vis aukstaka cienu izgliteebai kaa tiem kas ir izgleetoti.
domoi, domoi
d
biedrs TrolisJT: Uz Rodinu-uz Pskovskuju oblastj, derevnu ot kuda prijehal.
jautri
j
Raksta cena 1,49 eiro. Interesanti - vai kāds tiešām maksā pieprasīto cenu?
M
M
Ja tu dzīvo kaut kur Austrālijā un tiešām vajadzētu, maksātu.
  • 4
  • 2
tovarišč TrollisJT
t
Kogda na Rodinu-spasatj? naš dolg internacionalistov-spasatj Rodinu: Ejo okružajut vragi so vseh storon: S zapada gansi-fašisti i benderovci-naciki, s vostoka amerikanskije imperialisti, s juga-kitaiskije imperialisti.
  • 3
  • 11
TrollisJT > jautri
T
Es arī par šo brīnos... labāk tad nopirkt fizisku avīzi, būs vismaz papīrs. Pats gan tekstus parasti nelasu, jo virsraksti ir gana apjomīgi.
  • 13
  • 0
Lee
L
Nezinu vai Codes sākumskola bija kaut kas atsevišķs no Codes pamatskolas, bet pamatskola darbojas līdz pat šai dienai, nezinu kāpēc iekļauta sarakstā.. ja nu sākumskola ir bijusi atsevišķa struktūrvienība, tad slēgšana neko nav mainījusi, jo turpat ir pamatskola.
Neapšaubāmi
N
lauku skolu iznīcināšana ir neliela daļiņa no globālistu īstenotā Latvijas kā patstāvīgas, nacionālas valsts ar savu tautu, ģimenes vērtībām, kultūru un tradīcijām iznīcināšanas plāna...
iCH
i
man gan liekas ,ka sorosīti u.c. globālisti nemaz nezin par mums: VISU IZNĪCINA MUĻĶIBA un bauru latviešu idiotisms-dzimis kalps ar salīkušu muguriņ, neder par SAIMNIEKU.
  • 0
  • 0
TrollisJT
T
Es šaubos, vai eksistē šāds plāns. Jo vērojot politiķu rosību aizvienu vairāk secinu, ka viņi neko nespēj paredzēt un secīgi - arī plānot. Laukos ražošana nav vairs nekādi salīdzināma ar kolhozu laikiem un vismaz 80% cilvēkiem tur nav vairs ko darīt. Ja nav darba, tad nav cilvēku, ja nav cilvēku, tad nav arī bērnu, ko skolot.
  • 22
  • 0
Apšaubāmi
A
ka tas tā ir. Toties pilnīgi neapšaubāma ir liberāļu un boļševiku idejiskā vienotība:Abi-internacionāļi, tātad-par tautu sajaukšanu, valstu neatkarības likvidāciju, utt..
  • 8
  • 4
TrollisJT
T
No skolām sanāk feini pansionāti (vietas kur cilvēkam dota iespēja civilizēti nomirt).
TrollisJT
T
Es tikai konstatēju faktu, jo pats esmu ievērojis procesu. Piemēram Stirnienes skola... . Darba vietas pēdējam cēlienam nav sliktas. Protams, cilvēki tiks piespiesti iegūt augstāko izglītību, jo sociālais darbinieks citādi nevar būt.
  • 10
  • 2
sapratu>nesapratu
s
Pirms ko saki par NATO-paskaties uz savu Rodinu: Tā bruņojusies vienmēr un visos laikos un vienmēr uz tautas rēķina...
  • 9
  • 5
nesapratu
n
Kurš tad tais pansionātos appansionēs miroņu goda kandidātus, LOL. Ar NATO bruņošanos drīzajam karam ar Krieviju pat pusducim tādu personāla nepietiks.
  • 3
  • 17

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Miljoni, ērgļi un svētki

Šogad krāsosiet, slēpsiet, meklēsiet vai ripināsiet? Lai gan olu rādīšana jau labu laiku politiski folklorizējusies, svētku noskaņa ir tepat līdzās, gribas smaidīt un aicināt pavasari beidzo...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata