Iestājoties siltajam laikam, aktuāls kļuvis arī velosipēdu zādzību jautājums. Lai gan divriteņu īpašnieki arvien vairāk pievērš uzmanību savu braucamrīku drošībai un vairākums ir iegādājušies kvalitatīvas slēdzenes, no garnadžu radītajiem zaudējumiem tik un tā neviens nav pasargāts. Valsts policijas dati liecina, ka šī gada pirmajā pusē reģistrēto velosipēdu zādzību skaits ir par 33% lielāks nekā gadu iepriekš.
Lai gan daudzi labprātāk izvēlas divriteni turēt savā redzeslokā vai nepārtraukti atrasties tam līdzās, šīs metodes var sagādāt zināmas neērtības. Daži no populārākajiem apdrošinātājiem - Balta, ERGO un Swedbank - piedāvā iespēju velosipēda papildu drošībai. Kaut arī netiek dota iespēja atsevišķi apdrošināt tikai velosipēdu, apdrošinātāji fiziskām personām piedāvā iespēju apdrošināt visu ģimenei piederošo iedzīvi, tajā skaitā arī velosipēdus, kas atrodas mājoklī vai ārpus tā. Velosipēdu var apdrošināt arī tad, ja nav dokumentu, kas apliecinātu tā iegādi, taču vēl pirms polises iegādes jāpadomā par to, kā zādzības gadījumā varētu pierādīt tā vērtību vai piederību īpašniekam. Velosipēds tiek apdrošināts kopā ar visu papildaprīkojumu.
Taču neatkarīgi no tā, vai īpašnieks apdrošina savu velosipēdu, to ieteicams reģistrēt CSDD velosipēdu reģistrā. Īpaša uzmanība jāpievērš tam, cik drošā vietā velosipēds atstāts, kā arī cik efektīvi tas tiek pieslēgts, jo zagļi dod priekšroku tiem braucamajiem, kuri visvieglāk pieejami. Ja divritenis ir atstāts bez uzraudzības, tā rāmis ar slēdzeni jāpieslēdz pie stacionāra objekta. Zādzības gadījumā par to nekavējoties jāziņo policijai un apdrošinātājam.