Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) kandidātu sarakstu iesniegšanas sistēmā redzams, ka bez diviem minētajiem politiskajiem spēkiem sarakstus vēl gatavo Zaļo un Zemnieku savienība, Vienotība, Latvijas Sociālistiskā partija, LSDSP, partija Saskaņa un Atdzimšanas partija, otrdien Dienu informēja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa. Lai pretendētu uz vietām EP, politiskajiem spēkiem ir jāiesniedz saraksts, kurā ir ne vairāk kā 16 kandidātu. Partijām jāiemaksā arī drošības nauda 1400 eiro, ko saņems atpakaļ tie spēki, kuri būs ieguvuši vismaz vienu vietu. Jau ziņots, ka Vienotības saraksta līderis ir bijušais premjers Valdis Dombrovskis, VL-TB/LNNK - EP deputāts Roberts Zīle, Zaļo un Zemnieku savienības - Saeimas deputāts Andris Bērziņš, partijas Saskaņa - Saeimas deputāts Boriss Cilēvičs, Latvijas Sociālistiskās partijas - EP deputāts Alfrēds Rubiks.
Maz zināmā partija Suverenitāte ir politiskais spēks, kas izveidots uz agrāk jau reģistrētas nelielas ietekmes partijas Latvijas Atmoda bāzes, bet vairākas reizes mainījusi nosaukumu - tā ir bijusi arī Pensionāru un senioru partija, bet pirms pašvaldību vēlēšanām kļuva par Rīgas partiju, informēja Suverenitātes pārstāvis Edvīns Puķe, kurš startē ar otro numuru. Šī saraksta galvgalī vēl ir Pāvels Sidorovs un Guntra Vīksna, kuri pārstāv nevalstiskās organizācijas.
Nevienas vēlēšanas vēl nav izlaidusi arī tradīcijām bagātā LSDSP. Par spīti ietekmes zaudēšanai un daudzajām neveiksmēm pēdējo gadu visu līmeņu vēlēšanās, sociāldemokrāti tomēr piedāvās vēlētājiem arī savu kandidātu sarakstu. Viens no LSDSP līderiem Jānis Dinevičs sacīja: «Ja partija ir, tad tai ir jāpiedalās vēlēšanās.» Viņš arī uzsvēra, ka EP ideoloģiski radniecīgā partiju grupa ir viena no ietekmīgākajām, taču no Latvijas tajā nav latviskās pārstāvniecības.
Vēl nevar prognozēt, cik partiju piedalīsies cīņā par Latvijai paredzētajām astoņām vietām EP, jo tām vēl ir laiks sagatavoties sarakstu iesniegšanai. Tikai ceturtdien lēmumu pieņems arī Saeimā un valdībā pārstāvētā Reformu partija, kura gaida bijušā ekonomikas ministra Daniela Pavļuta lēmumu. Neoficiāli zināms, ka viņš vēlējies noskaidrot vēlētāju attieksmi ar sociologu palīdzību, taču sarunā ar Dienu D. Pavļuts atteicās no jebkādiem komentāriem līdz ceturtdien paredzētajai valdes sēdei. Reformu partijas līderis Edmunds Demiters personīgi uzskata, ka uz EP jādodas politiķiem ar lielāku parlamentāro pieredzi, bet RP Saeimā ir tikai trešo gadu. Arī Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis domā, ka pēc lēmuma par tuvināšanos Vienotībai RP vairs nevajadzētu pieteikt atsevišķu sarakstu EP vēlēšanās, «lai pieradinātu sabiedrību, ka mēs esam kopā». Viņaprāt, nebūtu pieļaujama latvisko partiju balsu šķelšana.