Piemēram, tūroperators VRK Travel portālā zizu.lv astoņu dienu aviotūri uz Izraēlu piedāvā par 400 eiro. Kompānijas mārketinga vadītāja Regina Belakova Dienai atklāj, ka ne uz Ukrainu, ne Ēģipti ekskursijas netiek organizētas, tomēr uz Izraēlu gan: «Kāpēc jūs uzskatāt, ka Izraēla ir bīstama zona? Mēs kaut kā neesam dzirdējuši, ka tur būtu problēmas.» Uz jautājumu, vai viņa kaut ko zina par Izraēlas un Gazas konfliktu, viņa atbild: «Es personīgi nezinu. Parasti mēs tūres organizējam uz Ziemassvētkiem, cilvēki brauc apskatīt Bētlemi un citus objektus.»
Arī tūrkompānijas Impro direktors Vilnis Klinovičs uzskata, ka situācija Izraēlā nav bīstama. «Paskatieties, cik mierīgo iedzīvotāju gada laikā tur ir gājuši bojā. Esmu pārliecināts, ka tur ir drošāk nekā Latvijā, ja mēs rēķinām kopējo statistiku, cik pie mums iet bojā ceļu satiksmes negadījumos, piemēram. Ja ņemtu vērā Ārlietu ministrijas izteiktos brīdinājumus, būtu ļoti daudz valstu, uz kurām nevajadzētu braukt,» uzskata V. Klinovičs, piebilstot, ka tūrists Izraēlā par savu drošību var bažīties tikpat lielā mērā, cik jebkurā citā valstī. Impro organizē ekskursijas pat uz Pakistānu. «No žurnālistu viedokļa, tas izklausītos bīstami, no mūsu skatpunkta - ne. Ir jāizpēta, uz kuriem rajoniem drīkst vest un kāda tajos ir drošības situācija,» viņš paskaidro. Daudz mazāk nekā iepriekš Impro šobrīd organizē aviotūres uz Ēģipti. V. Klinovičs gan norāda, ka arī tur tūristu drošībai briesmas nedraud. «Latvieši vispār ir ļoti bailīgi,» viņš secina.
BalticTravelNews.com direktors Aivars Mackevičs uzsver, ka attiecībā uz tūristu drošību Izraēlā ir ļoti augsti standarti: «Tepat Eiropā ik pa laikam notiek bumbu sprādzieni. Arī citviet pasaulē, piemēram, tagad Kanādā. Bet vai tad šī iemesla dēļ mēs uz turieni nelidosim? Tā ir ikdiena, un ar to ir jārēķinās.» Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka tūroperatoru piedāvājums uz nemieru zonām kļūst mazāks. Viņš izceļ Ēģipti. «Plūsma, ko agrāk varēja saukt par masveida, kļuvusi niecīga. Tagad uz Ēģipti brauc tikai tie, kas perfekti pārzina situāciju, vai arī neprāši, kas ļoti grib ietaupīt, jo cenas tiešām ir samazinājušās,» stāsta A. Mackevičs.
Viņš norāda, ka, izvēloties doties uz relatīvi bīstamajām zonām, cilvēki vairāk sākuši dot priekšroku tūroperatoru pakalpojumiem: «Viņi paļaujas, ka ceļojuma organizētājs zina, kā izvairīties no riskantajām zonām un situācijām. Kompānijas, rūpējoties par savu prestižu, noteikti neizvēlēsies vietas, kuras apdraudētu viņu klientus. Bieži vien tām ir sadarbība ar vietējiem tūroperatoriem. Piemēram, nonākot Izraēlā, mūsu tūristus sagaida vietējā kompānija, kas pārzina situāciju un ļoti labi zina, uz kurieni var un uz kurieni nevar vest tūristus.» Tajā pašā laikā viņš novērojis, ka tūroperatori vairs nepiedāvā ekskursijas uz Ukrainu. Agrāk tik pieprasītā Melnā jūra tūristu acīm kļuvusi pārlieku bīstama, tiek meklēti alternatīvi galapunkti, un, piemēram, Latvijas tūristi tos atraduši arī Ēģiptei. Šī valsts iepriekš bija tā sauktais ziemas galamērķis - lētākais variants, kur pasildīties pludmalē, kad mūsu valstī ir pavisam auksts. Tagad siltummīļi dodas uz Kanāriju Salām, tiesa gan - tas izmaksā apmēram par 30% dārgāk. Tāpat Kanāriju Salas nespēj piedāvāt tik daudz smilšu pludmaļu, arī piramīdu tur nav, taču tūristu sirdi tās iekaro ar zaļo dabu.
Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums Dienai nevēlas komentēt atsevišķu tūroperatoru piedāvājumus. Viņš uzsver, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kas neierobežo savu pilsoņu kustības brīvību. «Katram pašam atbildīgi jāizvērtē, kur un kad doties. Mēs nevēlamies, lai mūsu pilsoņi būtu neinformēti un nonāktu jebkādās grūtībās,» viņš norāda, paskaidrojot, ka Ārlietu ministrijas mājaslapā internetā regulāri tiek atjaunota informācija par ceļošanas drošību. Tur var iegūt informāciju ne tikai par bruņotiem konfliktiem, bet arī par dažādu bīstamu slimību izplatību, piemēram, Ebolas vīrusu. Tāpat arī, ja valstī ir augsts noziedzības līmenis vai cilvēku nolaupīšanas draudi. Ministrija piedāvā arī īpašu aplikāciju mobilajiem telefoniem, reaģējot uz notiekošo, informācija regulāri tiek izsūtīta arī plašsaziņas līdzekļiem. Ministrijas pārstāvis norāda, ka pirms ceļošanas svarīgi ir reģistrēties konsulārajā reģistrā un apdrošināties. «Diemžēl mūsu iespējas daudzās vietās palīdzēt ir objektīvi ierobežotas. Katram pašam ir jāpieņem atbildīgs lēmums,» saka K. Eihenbaums.
Saistībā ar Izraēlu ministrija stingri iesaka neceļot un neuzturēties Gazas joslā, tās jūras ūdeņos. Tāpat ceļotāji tiek aicināti būt piesardzīgi teritorijā, kas atrodas 40 kilometru no Gazas joslas. Šajā teritorijā drošības un humānā situācija ir kritiska un ir liels teroristu uzbrukumu risks. Ministrija iesaka arī neceļot uz reģioniem, kas robežojas ar Sīriju un Libānu. Sīrijas pusē pēdējā laikā ir palielinājušās pierobežas kaujinieku aktivitātes. Ministrija aicina ceļotājus neuzturēties vietās, kuras apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi, kā arī būt uzmanīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu.