Rīgā +17 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Kārtība sit pušu meistarību

Pēdējo ceturtdaļu sākot iedzinējos ar vienu punktu, Liepāja/Triobet LBL spēlē savā laukumā ar 75:67 pārspēja Barons kvartāls basketbolistus, kam mača izšķirošajos brīžos bija jācīnās bez sava līdera Kaspara Kambalas, kurš pāragri pārsniedza piezīmju normu.

Trešdienas centrālajā mačā Liepājā galvenā intriga bija par to, vai virsroku ņems individuālā meistarība vai tomēr saliedēts komandas darbs. Liepāja/Triobet aizvadīja pilnvērtīgu darbu pirmssezonā, turpretim baroni tikai sezonas priekšvakarā sastāvam piesaistīja norietošās Latvijas basketbola zvaigznes: Kasparu Kambalu, Kristapu Valteru, Gati Jahoviču un Ernestu Kalvi. Rīdzinieki bija pārāki spēlē viens pret vienu, bet komandas darbībā pārliecinoši labāki bija mājinieki. Viņi kļūdījās retāk (15:18), labāk strādāja aizsardzībā (pārtvertās bumbas 15:6) un neatlaidīgāk cīnījās zem groziem (atlēkušās bumbas uzbrukumā 13:8).

Ventspils Jūrmalā jau no pirmajām minūtēm centās ierādīt mājiniekiem vietu, un tas arī izdevās, taču kurzemnieki pārāk agri noticēja savam pārākumam - kolīdz viesi ieguva divciparu pārsvaru, tā Jūrmala atbildēja ar zibenīgu prettriecienu. Pirmās un otrās ceturtdaļas izskaņā mājinieki pietuvojās pretiniekiem viena precīza metiena attālumā, taču neko vairāk Latvijas čempionvienība viņiem neļāva. Pēc puslaiku pārtraukuma Ventspils beidzot neapstājās pēc kārtējā veiksmīgā nogriežņa, bet turpināja ofensīvu, noliecot pretiniekus uz ceļiem un vairs neļaujot piecelties. Līdzīgi bija arī Valmierai, kas pēc puslaika bija iedzinējos pret LU (27:35), bet galu galā pārliecinoši uzvarēja.